Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 16.7.2018

Prázdninový cyklobus pro pěší turisty i cyklisty opět vyjíždí koncem června!

08.06.17

Cyklobus titulkaJiž podvanácté vyrazí 30. června cyklobus na trasu propojující turisticky atraktivní místa Českomoravského pomezí. Cyklisté i pěší turisté tak budou opět moci poznávat nejen krásy historických měst regionu na pomezí Čech a Moravy. Cyklobus je zaveze i na řadu dalších zajímavých míst, jako jsou zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, úzkokolejka v Mladějově, Toulovcovy maštale či rozhledna na Kozlovském kopci. V provozu bude autobus uzpůsobený pro převoz kol každý pátek, sobotu a neděli od 30. června do 3. září a dále ve sváteční dny 5. a 6. července.

 

 

 

V pátek pojede autobus uzpůsobený pro převoz kol z Vysokého Mýta v 10.52 a zaveze vás do Nových Hradů nebo Proseče, odkud můžete vyrazit do oblíbených Toulovcových maštalí. Pokračovat bude k rozhledně Terezka na Pasekách a přes Borovou do Poličky. Zpět do Vysokého Mýta vyrazí cyklobus z Poličky v 15.30. Pokud chcete vyrazit na pěší nebo cyklistický výlet až odpoledne, můžete se v 16.27 nechat z Vysokého Mýta svézt do Litomyšle a k rozhledně na Kozlově, odkud autobus pokračuje do České a Moravské Třebové nebo k Hřebečským důlním stezkám.

 

V sobotu bude cyklobus vyjíždět z Vysokého Mýta v 9.27 a zaveze vás do Litomyšle, na Kozlov a dále do České Třebové, Mladějova, Moravské Třebové, Svitav a Poličky. Odpoledním spojem se z těchto míst můžete dopravit zpět do Vysokého Mýta nebo se ještě navečer vydat do Nových Hradů či Proseče.

 

O nedělích a také o svátcích 5. a 6. července bude cyklobus jezdit podle stejného řádu jako v pátek.

 

Na lince bude platit jednotný tarif IREDO, který nabízí výrazné slevy dětem a osobám ZTP. Pro cestu cyklobusem je možné využít také zvýhodněné rodinné, síťové a časové jízdenky IREDO. Podrobné informace o provozu cyklobusu jsou uvedeny na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz. Letáky s  jízdním řádem, mapkou a několika tipy na výlet budou distribuovány do všech vysokomýtských domácností koncem června a k dispozici budou také v informačních centrech.

 

I letošní provoz cyklobusu Českomoravským pomezím je realizován díky spolupráci měst Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy, Vysoké Mýto a Česká Třebová za podpory Pardubického kraje.

(Jiří Záměčník)

 

Cyklobus - skládačka

Jízdní řád cyklobusu

 

Cyklobus mapa

Cyklobus2017