Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 23.6.2018

Muzeum českého karosářství v americké televizi

01.12.16

muzeum 006Czech-American TV odvysílala reportáž natočenou ve vysokomýtském Muzeu českého karosářství.  Televize ji zařadila do programu 28. listopadu na začátek třicetiminutového magazínu o Pardubickém kraji, který byl odvysílán do 2, 5 milionu domácností v šedesáti amerických městech a také přes internet. Podle reakcí diváků se setkal se skvělým ohlasem. Reportáž můžete shlédnout ZDE.

Czech-American TV se už třináct let stará o propagaci českých regionů a jejich kulturního dědictví v zahraničí. „V USA naše televizní vysílání sleduje přes dva a půl milionu domácností v šedesáti městech a desítky tisíc diváků prostřednictvím internetu na celém světě, především v Kanadě, Austrálii, Anglii a v Ruské federaci.  Czech-American TV byla před třinácti lety průkopníkem v internetovém vysílání. Na našem webu od konce loňského roku mohou uživatelé internetu sledovat vysílání i na tabletech a mobilních telefonech, a to díky spolupráci s českými vysokoškolskými studenty technických oborů a profesionálních webmasterů,“ řekl ředitel televize John Honner.

 

Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice a její kultuře. Toto veřejné a nekomerční vysílání má formu videodokumentů, ve kterých se anglicky mluvící divák dozví informace o českých regionech, městech nebo památkách. Nabízí také kurzy českého jazyka, řadu reportáží mapujících český folklor nebo vaření pokrmů typických pro Česko. To vše přispívá ke zviditelňování českých regionů a jejich turisticky atraktivních destinací. Přímo s televizí spolupracují zejména krajské úřady, které využívají jedinečné možnosti propagace jejich regionu v zahraničí. Konkrétně na přípravě  tohoto magazínu se podílel Pardubický kraj. Reportáž o muzeum byla natočena dobrovolnicky.

 

Zakladatelem Czech-American TV je americký producent českého původu John Honner, který se před třinácti lety rozhodl zviditelnit Českou republiku v zámoří.  Současný tým, který vysílání pomáhá utvářet, je složený z více než čtyřiceti mediálních profesionálů v USA. Do projektu se také zapojují studenti Západočeské univerzity v Plzni, Fakulty elektrotechnické při ČVUT, Masarykovy univerzity v Brně a Gymnázia a Jazykové školy ve Zlíně.

 

Seznam všech partnerů a informace o projektu Czech-American TV najdete na webových stránkách ZDE.