Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 24.5.2017
Ostatní zprávy


Královská věnná města bilancovala

Email Tisk PDF

15.05.17

IMG 8916Začátkem května se konala valná hromada dobrovolného svazku obcí Královská věnná města. Jejím hostitelem bylo tentokrát Vysoké Mýto. Abychom představili další zajímavosti z našeho regionu, uspořádali jsme jednání v Dobříkově. Přivítal nás zde starosta obce Dobříkova Jiří Svatoš. Krátce povyprávěl o historii obce a pozval přítomné k prohlídce dřevěného kostelíka z Podkarpatské Rusi. Na valné hromadě jsme projednávali a schvalovali závěrečný účet dobrovolného svazku obcí za rok 2016, včetně účetní závěrky, dále výroční zprávu za rok 2016, úpravu rozpočtu na rok 2017, roční členské příspěvky a informace o činnosti svazku.


Celý článek...
 

Vysoké Mýto se představilo na veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR

Email Tisk PDF

21.03.17

IMG 6695Vysoké Mýto se představilo spolu s ostatními osmi královskými věnnými městy na tradičním veletrhu cestovního ruchu Infotour, který se konal 10. - 11. března v královehradeckém Aldisu. Královská věnná města na veletrhu nikdo nemohl přehlédnout. V deseti červených stáncích návštěvníci nalezli materiály a pozvánky z jednotlivých měst i společné materiály svazku, ale i regionální speciality. Stánky měst oživily historické postavy v kostýmech. Novinkou expozice královských věnných měst byla dílnička pro děti. Ty si zde mohly vybarvit podle svých představ drahokamy na královských korunkách.


Celý článek...
 

Českomoravské pomezí se představilo v Česko-americké TV

Email Tisk PDF

20.03.17

CMP 8Region vymezený historickými městy Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto se na přelomu února a března prezentoval v USA. Propagační spot přibližující atraktivní místa Českomoravského pomezí byl vysílán v kabelové televizi Czech-American TV. Pořady této stanice sleduje 2,5 milionu diváků na televizních obrazovkách v šedesáti amerických městech a další desítky tisíc prostřednictvím internetového vysílání. Propagace Českomoravského pomezí v USA byla možná také díky několikaleté úspěšné spolupráci Czech-American TV s Pardubickým krajem.

 


Celý článek...
 

Vysokomýtský týdeník přináší reportáž z výstavy Kouzlo papírových modelů

Email Tisk PDF

10.03.17

foto 03Představujeme naši další reportáž ze života Vysokého Mýta. Tentokrát se s námi vydejte na výstavu Kouzlo papírových modelů, která probíhá do 19. března v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Modeláři z Vysokého Mýta a okolí na ní představují papírové modely staveb, techniky, automobilů, letadel a zvířat. K vidění jsou nejen modely, ale také modelářská dílna a její vybavení. Po dobu trvání výstavy si zde také můžete vystřihnout a sestavit model. Reportáž ZDE.

 


Celý článek...
 

Český statistický úřad provádí výběrové šetření v domácnostech

Email Tisk PDF

27.02.17

zivotni podminky CSUČeský statistický úřad organizuje v roce 2017 výběrové šetření o životních podmínkách domácností v ČR. Smyslem tohoto šetření je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 evropských zemích. Šetření se uskuteční na území celé ČR v 11 460 domácnostech. Vlastní šetření probíhá od 4. února do 28. května 2017. Do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště. Podrobné informace naleznete ZDE.


 

Českomoravské pomezí na veletrzích cestovního ruchu

Email Tisk PDF

23.02.17

DSC02098Již tradičně se začátkem roku konaly dva naše největší veletrhy cestovního ruchu, Regiontour v Brně a Holiday World v Praze. Obě města přivítala zástupce regionů, krajů, turistických atraktivit, ale i cestovních kanceláří a agentur, kteří prezentovali to nejzajímavější ze své nabídky široké veřejnosti. Nechybělo mezi nimi ani Českomoravské pomezí, které se spolu s dalšími turistickými oblastmi Pardubického a Královéhradeckého kraje představilo v rámci expozice Východních Čech. Velký zájem byl u stánku Českomoravského pomezí nejen o informace a propagační materiály o regionu a jeho jednotlivých městech či turistických cílech.


Celý článek...
 


Strana 1 z 3