Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 4.6.2020

Plánované přerušení dodávky elektřiny ve Vysokém Mýtě

Tisk

01.06.20

Ilustrační obrázekČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 16. června, 17. června a  19. června ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Bližší informace lze vyhledat ZDE. Naleznete je rovněž ZDE. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.


Celý článek...
 

Kujebazar opět na náměstí aneb CO UTRATÍŠ V BAZARU – TO VYKVETE PO JARU (aktualizováno)

Tisk

29.05.20

Kujebazer v rámci Dne Země 2019, foto Aleš FelgrPrvní letošní Kujebazar s použitými a stále pěknými předměty se kvůli očekávanému deštivému počasí uskuteční až v pátek 12. června od 7.00 na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Technické služby Vysoké Mýto zde budou za mírný poplatek prodávat předměty, které občané jako nepotřebné odvezli na sběrné dvory. Finanční prostředky z prodeje předmětů budou opět použity na zakoupení cibulovin a jejich výsadbu. „Zveme občany, aby si přišli nakoupit a dali vyřazeným předmětům novou šanci,“ řekla Ivana Pokorná z technických služeb a dodala: „Na náměstí budeme podle počasí prodávat každý pátek v červnu. Chtěli bychom utržit nějakou korunu, abychom se mohli i v příštím roce kochat novým rozkvetlým záhonem.“


Celý článek...
 

Vysoké Mýto má stoletého občana

Tisk

28.05.20

Foto Eliška BlajdováV těchto dnech oslavil významné životní jubileum občan Vysokého Mýta, kněz Jiří Mannl. Mezi početnými gratulanty, kteří mu přišli poblahopřát, byli v úterý 26. května v kostele sv. Vavřince také královéhradecký biskup Jan Vokál, biskup Josef Kajnek, starosta František Jiraský, místostarosta Martin Krejza a předsedkyně komise pro občanské záležitosti Lýdie Fenclová.

Jiří Mannl se narodil před sto lety v Lukavici u Letohradu. Do jeho života se promítla historie Československa. Za druhé světové války byl nasazený na nucené práce v Německu. V době komunistického režimu sloužil u "pétépáků". V období Pražského jara v roce 1968 mu bylo umožněno studium na bohoslovecké fakultě. Knězem se Jiří Mannl stal ve svých padesáti letech. Naposledy působil čtvrt století až do roku 2010 jako duchovní správce v Holicích. V současné době žije na římskokatolické faře ve Vysokém Mýtě. Reportáž s jubilantem ZDE.


Celý článek...
 

Reportáž o změně údržby městské zeleně

Tisk

27.05.20

Reportáž o údržbě zeleněStromy, keře, květiny a travnaté plochy jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí městského urbanismu. Zeleň významně ovlivňuje kvalitu života. Snižuje hlučnost, zvyšuje kvalitu vzduch, v letních dnech snižuje okolní teplotu, zadržuje vodu v přírodě a má vliv i na psychiku lidí. Proto je potřeba se o ni náležitě starat. Ve Vysokém Mýtě se změnil systém péče o keřové porosty, ale i o travnaté plochy. Pro udržení vláhy v půdě technické služby v některých místech používají takzvané mozaikové sečení trávníků. Na ostatních travnatých plochách se tráva seče na vyšší strniště a méně častěji. Reportáž Údržba zeleně ve městě prochází zásadní změnou


 

Plánované přerušení dodávky elektřiny ve Vysokém Mýtě

Tisk

25.05.20

Ilustrační obrázekČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 10. června ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Bližší informace lze vyhledat ZDE. Naleznete je rovněž ZDE. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.


Celý článek...
 

Plovárna otevře začátkem června, krytý bazén zahájí provoz až 1. září

Tisk

22.05.20

Plovárna, foto Aleš FelgrNa městské plovárně finišují přípravy na letní sezonu. Termín jejího otevření bude zveřejněn během příštích dnů. Odstávka provozu krytého bazénu, který byl v březnu uzavřen na základě mimořádných vládních opatření proti šíření koronaviru, bude pokračovat až do 1. září. 

 

V suterénu krytého bazénu bude od 28. května při dodržení všech hygienických nařízení Ministerstva zdravotnictví v provozu pouze sauna a masáže. Informace o krytém bazénu na webových stránkách www.bazen-vm.cz a o Tyršově plovárně na http://plovarna-vm.cz


 

Znovuobnovení provozu mateřských škol ve Vysokém Mýtě

Tisk

22.05.20

Ilustrační foto archiv MŠ SlunečnáMateřské školy zřizované městem Vysokým Mýtem obnovují provoz od pondělí 25. května. O jejich znovuotevření rozhodly ředitelky mateřských škol po dohodě se zřizovatelem v souvislosti s ukončením nouzového stavu a uvolněním mimořádných opatření. Na provoz předškolních zařízení se vztahují pravidla Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Provoz mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020.


Celý článek...
 

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pravidla uvolňování opatření od 25. května

Tisk

20.05.20

Ilustrační foto archiv Ministerstvo zdravotnictví ČRMinisterstvo zdravotnictví připravilo další hygienická pravidla pro provozy, které mohou od 25. května opět otevřít. Týká se to zejména vnitřních prostor stravovacích provozů, hotelů, kempů a dalších ubytovacích zařízení, otevírají se vnitřní prostory hradů a zámků, zoologické a dendrologické zahrady nebo koupaliště. Konání hromadných akcí je možné až pro 300 osob ve stejný čas. Povolují se také návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízení.


Celý článek...
 

Odvolání omezení provozu a úředních hodin Městského úřadu ve Vysokém Mýtě

Tisk

20.05.20

Městsky úřad, B. Smetany 92, foto Aleš FelgrV souvislosti s ukončením nouzového stavu vyhlášeným Vládou ČR ve čtvrtek 12. března 2020 a s tím souvisejícími rozvolňovacími opatřeními ruší tajemník Městského úřadu Vysoké Mýto omezení úředních hodin od pondělí 25. května 2020. I nadále žádáme občany, aby jednali v souladu s platnou legislativou, dbali případných pokynů pracovníků městského úřadu a klientského centra vedoucí k usměrnění pohybu veřejnosti po budovách městského úřadu. Děkujeme za Váš odpovědný přístup, kterým chráníte sebe a zároveň i nás. 

Mgr. Jan Vlček, tajemník


Celý článek...
 

Novinky v Muzeu českého karosářství

Tisk

20.05.20

Expozice Muzea českého karosářství, Martin ŠtěpánPředáním expozice Muzea českého karosářství do správy Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě vyvrcholily snahy města a Pardubického kraje, které před čtyřmi let schválily společné memorandum při provozování expozice Muzea českého karosářství. Před šesti lety město otevřelo expozici Muzea českého karosářství v nově zrekonstruovaných prostorách spojených budov bývalého soudu a vězení. Byla to jedna z největších investičních akcí v polistopadových dějinách Vysokého Mýta. Spolufinancována byla z dotace Evropské unie. Projekt by nastaven tak, že provozovatelem Muzea českého karosářství je Vysokomýtská kulturní. Kromě muzea v areálu funguje ještě městská galerie a turistické informační centrum.


Celý článek...
 

Palubovka ve sportovní hale svítí novotou

Tisk

19.05.20

Renovovaná palubovka ve sportovní hale, foto Aleš FelgrMěsto využilo uzavření sportovišť kvůli epidemii koronaviru k uspíšení plánované renovace podlahy v městské sportovní hale. „Palubovka je stará osmnáct let a před pěti byla přelakována. V posledním roce se množily stížnosti, především od futsalového týmu, že klouže. I přes velmi pečlivou údržbu se nedařilo docílit takového povrchu, jaký by měl být. Ukázalo se, že je to záležitost laku a že je potřeba palubovku předělat,“ řekl místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...
 

Městská plovárna se připravuje na sezonu

Tisk

18.05.20

Plovárna se připravuje na sezonu, foto Aleš FelgrTyršova veřejná plovárna, chlouba Vysokého Mýta, patří k největším a historicky nejcennějším plovárnám v České republice. Do dnešních dnů si uchovala svůj prvorepublikový charakter. „Architektonicky cennou a památkově chráněnou hlavní budovu udržujeme v původní podobě. Ostatní části plovárny průběžně modernizujeme,“ řekl místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...
 

Město nabízí k prodeji použité divadelní sedačky ze Šemberova divadla

Tisk

13.05.20

Sedačky v Šemberově divadle, foto Aleš FelgrV budově Šemberova divadla dochází v současné době k výměně divadelních sedaček za nové. Na základě tohoto město Vysoké Mýto nabízí k odprodeji staré sedačky za cenu 300 Kč/ks. Cena je stanovena znaleckým posudkem. Jedná se o dřevěné, polstrované sedačky šíře 50 cm a výšky 85 cm, stáří přibližně 25 let. Zájemci o koupi mohou své žádosti zasílat písemně na adresu Město Vysoké Mýto, B. Smetany 92, 566 01 Vysoké Mýto, nebo e-mailovou zprávou opatřenou elektronickým podpisem na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , nebo zaslat do datové schránky 47jbpbt.


Celý článek...
 

Stroj na suchou mlhu pomáhá účinně dezinfikovat veřejné prostory

Tisk

12.05.20

Dezinfekční přístrojVýrobek vznikl původně z japonského zvlhčovače a díky zlatým českým ručičkám je teď z něj bojovník proti šíření koronaviru. "Oslovil mě starosta Příluky David Šimek s tím, že jeden z jejich členů zastupitelstva spolu vyvinul dezinfekční přístroj, který pracuje na bázi peroxidu vodíku a iontů stříbra," vysvětluje starosta František Jiraský. Přístroj funguje bez vedlejších negativních účinků a působí až tři týdny. "Přístroj jsme si půjčili na vyzkoušení. A dohodli jsme se, že ho zakoupíme," řekl starosta.


Celý článek...
 

Výzva návštěvníkům lesa: Myslete na svoje bezpečí a chraňte les

Tisk

12.05.20

Ilustrační foto Jitka JasanskáLesní porosty se dlouhodobě potýkají s extrémním nedostatkem srážek, což je spojeno s vysokým stupněm půdního sucha. V lesích tak hrozí zvýšené riziko vzniku požárů. Vedle toho jsou lesy vlivem uvedených klimatických podmínek postiženy kalamitním výskytem škůdců, lesní porosty plošně odumírají a usychají. V lesích probíhá ve zvýšené míře těžební činnost, dochází také k častějším pádům větví nebo celých stromů.

 

Městský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako orgán státní správy lesů a Městské lesy Vysoké Mýto, spol. s r. o., proto vyzývají všechny návštěvníky lesa, aby při pohybu v lese dbali své osobní bezpečnosti, nevstupovali do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví a ve vlastním zájmu se pohybovali pouze po lesních cestách a pěšinách.


Celý článek...
 

Senior doprava ČČK poskytuje od 11. května svoje služby opět v plném rozsahu

Tisk

12.05.20

Senior doprava ČČKSenior doprava ČČK ve Vysokém Mýtě provozovaná Oblastním spolkem Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí poskytuje od 11. května svoje služby opět v plném rozsahu. Senior doprava ČČK je určena seniorům, osobám zdravotně oslabeným a rodičům s dětmi k návštěvě lékaře či úřadu, na nákup apod. Jezdí Po – Pá od 7.30 do 15.30. Bližší informace o možnosti využití a objednání služby obdržíte na tel. č. 773 595 125.


Celý článek...
 

Školy a školská zařízení ve Vysoké Mýtě začínají s postupným obnovením provozu

Tisk

08.05.20

Porada s ředitelem a ředitelkami školských organizací, foto Jan VlčekVedení města probralo s ředitelem a ředitelkami školských organizací zřizovaných městem Vysokým Mýtem záležitosti spojené s postupným obnovováním provozu. Na základě opatření vlády se s tím může začít už příští týden. "Všechny školy a školská zařízení zřizovaná městem mají zajištěny podmínky splňující hygienické pokyny vydané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jsou tedy připravené na otevření," řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Jindřiška Klaudová.


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě se vrací placení parkovného mincemi v parkovacích automatech

Tisk

06.05.20

Parkování, foto Aleš FelgrMěsto Vysoké Mýto od 7. května opět zavedlo placení parkovného mincemi v parkovacích automatech. Ceny parkovného jsou stejné jako před poslední změnou, která souvisela s opatřeními proti šíření onemocnění Covid-19. Za parkování vozidla v zóně A se tedy od 7. května zase platí za první hodinu 5 korun a za druhou a každou další hodinu 20 korun. Ceník parkovného


 

Rozkvetlý záhon zdobí Havlíčkovy sady

Tisk

02.05.20

Záhon cibulovin v Havlíčkových sadech, foto Aleš FelgrV Havlíčkových sadech postupně rozkvétá záhon cibulovin. Jako první se v trávníku objevily tulipány. Jejich pastelové barvy nádherně ladí s barvou sousedící magnolie. Po tulipánech rozkvetly narcisy, které brzy vystřídají okrasné česneky. „Technické služby přišly před časem s nápadem prodávat použité věci v bazaru a utržené peníze použít do zkvalitnění městské zeleně. Jeho prvním výsledkem je záhon v Havlíčkových sadech. Doufám, že další budou následovat,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Technické služby provádějí opravy komunikací, veřejného osvětlení i plovárny

Tisk

27.04.20

Oprava nástupiště na autobusovém nádraží, foto Aleš FelgrTechnické služby se ve Vysokém Mýtě starají o komunikace, chodníky i veřejná prostranství a provádějí jejich údržbu a opravy. Také na letošní rok si připravily řadu stavebních akcí. „Některé z oprav jsou vyvolané činností jiných společností jako v případě opravy komunikace a chodníku v ulici V Peklovcích po loňské rekonstrukci vodovodu. Jiné akce jsou dlouhodobě plánované a některé se realizují z podnětu občanů,“ řekl místostarosta Martin Krejza.


Celý článek...
 

Úpravy ulice Gen. Závady pokračují u krytého bazénu

Tisk

23.04.20

Druhá etapa úpravy ulice Gen. Závady začíná, foto Ondřej HalamaMěsto pokračuje s úpravami ulice Gen. Závady druhou etapou od přechodu přes silnici I/35 u krytého bazénu kolem domova mládeže až po Komenského ulici. Prováděny budou postupně. Nejprve dojde k úpravě parkoviště u krytého bazénu a prostoru podél domova mládeže. Pak se stavební práce přesunou na druhou polovinu vozovky a na chodník podél budovy bývalého okresu a zdravotního střediska. Po celou dobu úpravy bude v ulici zachován průchod pro chodce a přístup pro dopravní obsluhu.


Celý článek...
 

Uzavření průchodu pod malou věží Litomyšlské brány

Tisk

14.04.20

Litomyšlská brána, foto Radek ŠtěpánPo dobu plánované opravy krovu a výměny střešní krytiny na malé věži Litomyšlské brány v Tůmově ulici ve Vysokém Mýtě bude od 15. dubna do 17. července uzavřen průchod pod malou věží. V uzavřeném prostoru vedle věže bude umístěno stavební lešení a zařízení staveniště. Chodci a cyklisté ho budou obcházet průchodem pod velkou věží, případně průjezdnou částí Litomyšlské brány.


 

Dálnice D35 kolem Vysokého Mýta dostala zelenou

Tisk

08.04.20

Ilustrační foto, vizualizace Ředitelství silnic a dálnic ČRÚzemní rozhodnutí vydané Městským úřadem Vysoké Mýto pro dálnici D35 v úseku Vysoké Mýto - Džbánov je pravomocné. Tento dokument nezbytný pro pokračování přípravy stavby dálnice nabyl právní moci 4. dubna 2020. „Územnímu rozhodnutí na dálnici kolem Vysokého Mýta předcházelo náročné a složité správní řízení. Jsem rád, že se ho stavebnímu úřadu podařilo úspěšně dokončit,“ řekl starosta František Jiraský.  Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace a zajištění dokladové části nutné pro vydání stavebního povolení. Ve stavební dokumentaci musí Ředitelství silnic a dálnic ČR splnit všechny podmínky, které stanovil stavební úřad v územním rozhodnutí.


Celý článek...
 

Splatnost poplatků ze psů a za odpad až do 31. října

Tisk

18.03.20

Ilustrační foto Veronika Richtrová Vzhledem k nouzovému stavu a následným nařízením vyhlášeným Vládou České republiky Zastupitelstvo města Vysokého Mýta prodloužilo termíny splatnosti místních poplatků ze psů a za odpad v roce 2020 až do 31. října 2020.   

 

Místní vyhlášky:

Místní vyhláška č. 3/2019 o místním poplatku ze psů

Místní vyhláška č. 4/2019 o místním poplatku za odpad

Místní vyhláška č. 1/2020, kterou se mění termíny splatnosti místních poplatků


 

Nová databáze ztracených a nalezených psů na webu Státní veterinární správy

Tisk

13.03.20

Ztracený pes, ilustrační foto archiv Městské policieStátní veterinární správa spustila na svých webových stránkách novou aplikaci Databáze ztracených a nalezených psů. Ta umožňuje občanům, útulkům a městské policii na jednom místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.  Tato nová databáze je k dispozici ZDE.


Celý článek...
 

Město Vysoké Mýto nabízí pracovní pozici referent/ka odboru sociálních věcí a zdravotnictví

Tisk

12.03.20

Městský úřadMěsto Vysoké Mýto hledá uchazeče na volnou pracovní pozici referent/ka odboru sociálních věcí a zdravotnictví, sociálně právní ochrana dětí - náhradní rodinná péče a dohody o pěstounské péči. Pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou do 31. 8. 2021, předpokládaný termín nástupu ihned nebo dle dohody. Více informací včetně požadavků na uchazeče a charakteristiky vykonávané činnosti naleznete ZDE. Jestliže Vás nabídka oslovila, neváhejte kontaktovat vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Ludmilu Abrahamovou na tel. 465 466 218 nebo e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Jan Vlček, tajemník Městského úřadu Vysoké Mýto


 

Úprava provozu při rekonstrukci mostu na silnici I/35 v Hradecké ulici

Tisk

04.03.20

Most v Hradecké ulici, foto Jindřich SvatošŘeditelství silnic a dálnic ČR zahájilo 16. března rekonstrukci mostu na silnici I/35 v ulici Hradecká ve Vysokém Mýtě. Po dobu stavebních prací, které potrvají do 30. října, bude platit přechodná úprava provozu. Provoz ve směru od Hradce Králové bude před železničním přejezdem ze silnice I/35 odkloněn na objízdnou trasu po Průmyslové ulici, vlevo po Vraclavské ulici až na křižovatku u supermarketu Lidl na silnici I/35, kde objížďka končí. Na křižovatce ulic Vraclavská a Průmyslová bude změněna přednost v jízdě. Vozidla přijíždějící od Vraclavi budou po dobu objížďky dávat přednost v jízdě vozidlům jedoucím z Průmyslové ulice. Změna přednosti v jízdě bude také platit na křižovatce ulice Průmyslová s komunikací vedoucí od Zámrsku. Přednost budou mít vozidla jedoucí po Průmyslové ulici. Ve směru do Hradce Králové povede provoz staveništěm a podle postupu prací bude průběžně odkláněn na pravou a levou polovinu vozovky.


Celý článek...
 

Naučné stezky ve Vysokém Mýtě a okolí se zcela promění

Tisk

21.02.20

Vizualizace návrhu informačního panelu

Ve Vysokém Mýtě a jeho okolí slouží naučné stezky občanům pro poučení a k oddechu již více než dvacet let. U jejich vzniku stála vysokomýtská organizace Českého svazu ochránců přírody, která iniciovala vznik čtyř naučných stezek. Původní informační tabule na naučných stezkách jsou už zastaralé. Některé z nich jsou poškozené, některé dokonce chybí. Proto se město rozhodlo pro jejich kompletní modernizaci. "První stezku zpřístupníme na městském okruhu. Jako další připravíme přírodní okruh na Vinice. Třetí stezka povede po duchovním okruhu do Knířova a do Vraclavi," řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

V lokalitě za pivovarem vzniká nové sídliště

Tisk

19.02.20

Lokalita za pivovaremNa poli za bývalým pivovarem panuje už třetím rokem stavební ruch. Město zde postupně buduje infrastrukturu a na jím zasíťovaných pozemcích se rozrůstá nové sídliště. V současné etapě město staví inženýrské sítě pro výstavbu dalších 21 rodinných domů. Stavební firma nyní pokládá vodovodní potrubí a firma Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto mezitím připravuje jeho napojení do stávajícího vodovodního řadu. Kromě vodovodu je už v lokalitě téměř vybudována kanalizace. V dubnu budou položeny přípojky elektrické energie a plynu, které budou zavedeny na hranice pozemků do energetických pilířků. "Koncem května přijdou na řadu komunikace, chodníky a veřejné osvětlení, po nich dětské hřiště a jako poslední budou na podzim úpravy zeleně," řekl místostarosta Martin Krejza. 


Celý článek...
 

Uzavření mateřských škol ve Vysokém Mýtě o hlavních prázdninách

Tisk

17.02.20

Děti z MŠ SlunečnáO hlavních prázdninách budou střídavě uzavřeny mateřské školy ve Vysokém Mýtě. Rodiče, kteří chtějí pro svoje dítě využít v době uzavření své mateřské školy jinou mateřskou školu, musí mít s sebou okopírovaný evidenční list, který jim vydá paní učitelka ve třídě. O přijetí na jinou mateřskou školu rodiče žádají osobně nejpozději do 5. června 2020. Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách jednotlivých škol.  


Celý článek...
 

Šemberovo divadlo prochází postupnou modernizací

Tisk

16.01.20

Šemberovo divadloOd posledních velkých úprav interiéru Šemberova divadla provedených podle návrhu architekta Milana Košaře uplyne letos už dvacet pět let. Později docházelo pouze k dílčí obměně technického zařízení. Poslední investicí byla před třemi lety digitalizace zvuku ve víceúčelovém sále. Interiér budovy a vybavení postupně zastaraly, a tak se město rozhodlo, že provede jejich celkovou modernizaci. S ohledem na provoz budovy město rozdělilo modernizaci do tří etap. První etapa proběhla koncem minulého roku, druhá se uskuteční letos a poslední bude pravděpodobně dokončena v roce 2022.


Celý článek...
 

Harmonogram svozu odpadů ve Vysokém Mýtě v roce 2020

Tisk

13.01.20

Harmonogram svozu odpadůHarmonogram svozu odpadů ve Vysokém Mýtě v roce 2020 je rozdělen podle lokalit a zapojení do projektu „TŘÍDĚNÍ OD PRAHU DOMU“. Pro část města nezapojenou do tohoto projektu je určen HARMONOGRAM svozu odpadu č. 1. Části města zapojené do projektu „TŘÍDĚNÍ OD PRAHU DOMU“ mají samostatný harmonogram svozu směsného odpadu, bio odpadu, plastu a papíru viz HARMONOGRAM č. 2.  Místní části Lhůta a Knířov jsou uvedeny v HARMONOGRAMU svozu směsného odpadu, plastu a mobilního svozu nebezpečného odpadu č. 3.


Celý článek...
 

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb a katalog sociálních služeb slouží široké veřejnosti

Tisk

09.10.19

Plán sociálních služebDva roky pracovali odborníci z řad poskytovatelů, zadavatelů a také uživatelů sociálních služeb, aby připravili výhled do budoucnosti sociálních služeb na Vysokomýtsku. Do plánování byla zapojena i široká veřejnost, a to prostřednictvím dotazníkového šetření a on-line anket. Výsledný dokument tak odráží potřeby seniorů, osob se zdravotním postižením, rodin, etnických menšin a skupin ohrožených sociálním vyloučením, nezaměstnaností a závislostmi. „Jsem přesvědčen, že Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb vytvořil kvalitní základy pro dobré fungování i další rozvoj a udržitelnost sociálních služeb na území ORP Vysoké Mýto, a tím pomůže zlepšit sociální situaci jeho obyvatel,“ řekl starosta František Jiraský.


Celý článek...
 

Chraňte domov i sebe - BEZPEČNOSTNÍ DESATERO

Tisk

27.08.19

Leták GR HZS ČRKaždý rok dochází v domácnostech po celé České republice k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny. Větší informovaností občanů můžeme celé řadě požárů předejít a ochránit tak lidské životy a zdraví, proto Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky připravilo informační kampaň nazvanou BEZPEČNOSTNÍ DESATERO - Chraňte domov i sebe. Leták ke stažení naleznete ZDE.


Celý článek...
 

Organizace školního roku 2019/2020

Tisk

21.08.19

IMG 3762Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2019. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019. Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020. Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.


Celý článek...
 

Informace pro spolky a bývalá občanská sdružení

Tisk

25.04.19

logo Vol2Ministerstvo spravedlnosti zpracovalo ve spolupráci s Výborem pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace informaci pro spolky a bývalá občanská sdružení o povinnostech, které pro ně vyplývají z občanského zákoníku a ze zákona o veřejných rejstřících. Jedná se především o povinnosti související s ohlašováním evidenčních údajů o spolcích (bývalých občanských sdruženích) do spolkových rejstříků vedených krajskými soudy. Informaci naleznete ZDE a níže. 


Celý článek...
 

Stavební záměry lze předběžně konzultovat s městským architektem

Tisk

27.03.19

Budova radnice1Městský architekt Jakub Chobotský provádí konzultační a poradenská činnost v oblastech architektury a urbanismu. Pro potřeby vysokomýtského stavebního úřadu vydává vyjádření ke stavebním záměrům. Již v přípravné fázi záměru architekt nabízí stavebníkům a projektantům předběžnou konzultaci, na které spolu proberou, zda je uvažovaný záměr v souladu s územním plánem, územní studií a s cíli v oblasti architektury a urbanismu. Rozsah potřebných příloh pro posouzení záměru městským architektem je uveden v přiloženém textu ZDE


Celý článek...
 

Opakovaná výzva vlastníkům lesa k zajištění ochrany lesa před kůrovcovou kalamitou

Tisk

20.03.19

LesyMěstský úřad Vysoké Mýto, odbor životního prostředí, jako příslušný orgán státní správy lesů tímto upozorňuje všechny vlastníky lesa, že vlivem extrémního sucha a srážkového deficitu v posledních letech nadále oslabují smrkové porosty, následkem čehož dochází k plošnému přemnožení hmyzího škůdce – převážně lýkožrouta smrkového a lesklého („kůrovce“). Stávající závažná situace vyžaduje nutná a rychlá opatření v zájmu ochrany a zachování lesa.


Celý článek...
 

Programové prohlášení Rady města Vysokého Mýta pro volební období 2018 – 2022

Tisk

06.02.19

pohled na VM 1

Rada města Vysokého Mýta vydala programové prohlášení na volební období 2018 - 2022. „Programové prohlášení vychází z minulého volebního období, kdy jsme zahájili přípravu řady investičních akcí a projektů. Nyní je chceme dokončit a zároveň začít další.  Některé akce budou na koordinaci poměrně složité, protože na nich budeme spolupracovat s jinými investory. S Ředitelstvím silnic a dálnic letos společně dokončíme úpravy křižovatek na průtahu městem. S Pardubickým krajem budeme spolupracovat na výstavbě nové stanice Zdravotní záchranné služby ve Vysokomýtské nemocnici. Ve spolupráci s Pardubickým krajem jako vlastníkem a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje coby správcem chceme zrekonstruovat Vraclavskou ulici,“ řekl starosta František Jiraský.  


Celý článek...
 

Konzultace městského architekta Jakuba Chobotského

Tisk

05.10.18

Jaroslav Horak 3Městský architekt Jakub Chobotský je pro konzultace k dispozici v pondělí od 8.30 do 17.00 na městském úřadě, B. Smetany č.p. 92, v kanceláři č. 252, tel. 465 466 176. Čas osobní konzultace je vhodné domluvit předem, protože část dne městský architekt může být v terénu mimo budovu. Schůzku lze dohodnout i e-mailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Případně kontaktujte vedoucího stavebního úřadu Luboše Karmína, tel: 465 466 161, 777 754 271, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


 

Informace k prodeji lihovin v rámci příležitostného prodeje při konání kulturních a sportovních akcí

Tisk

26.02.18

medovina1Celní úřad pro Pardubický kraj informuje v případech oznámení o prodeji lihovin v rámci příležitostného prodeje při konání kulturních a sportovních akcí. Informace se týká obcí a především spolků a sdružení, které pořádají výše uvedené společenské a kulturní akce. Jelikož se v současné době objevují případy, kdy ne všechna podaná oznámení jsou v souladu s § 14 zákona č. 65/2017 Sb., (např. ve věci včasného oznámení konání akce nejpozději tj. 5 pracovních dnů před konáním akce, absence všech povinných informací v oznámeních, atd….) a tedy ze strany provozovatele konané akce může docházet k naplnění skutkové podstaty přestupku s odkazem na ustanovení § 247a, zákona č. 280/2009 Sb., daňový řád.


Celý článek...
 

Pravidla provozu městské bezplatné wifi sítě

Tisk

10.05.16

Free WiFi Sign Size Guide kopieV návaznosti na nový výklad předpisů týkajících se provozu veřejných wifi sítí stanovilo město Vysoké Mýto pravidla provozu bezplatné wifi sítě v budovách městského úřadu a na náměstí Přemysla Otakara II. Pro přístup do městské wifi sítě bude každému, kdo se do ní bude mít zájem připojit, nejprve zaslána SMS s přístupovým kódem, kterým se přihlásí do sítě. Celý proces je zcela automatizovaný, po úspěšné autorizaci bude umožněn přístup k internetu na 30 minut. Po uplynutí této doby bude systémem vyžadována opětovná autorizace. K městské bezplatné wifi síti je možné se připojit každý den od 7:00 do 21.00.


Celý článek...
 

Stomatologická pohotovost v květnu 2020

Tisk

25.05.13

pomoc.jpgPro Vysoké Mýto zajišťují lékařskou službu první pomoci ve stomatologii zubní lékaři z části okresu Ústí nad Orlicí (oblast Vysoké Mýto – Choceň - Česká Třebová – Ústí n. Orlicí). Pacienty ošetří ve svých ordinacích v sobotu, v neděli a o svátcích od 8.00 do 11.00 hodin stomatologové podle rozpisu služeb, který naleznete ZDE.


Celý článek...