Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.5.2017
Ostatní zprávy

Královská věnná města bilancovala

Email Tisk PDF

15.05.17

IMG 8916Začátkem května se konala valná hromada dobrovolného svazku obcí Královská věnná města. Jejím hostitelem bylo tentokrát Vysoké Mýto. Abychom představili další zajímavosti z našeho regionu, uspořádali jsme jednání v Dobříkově. Přivítal nás zde starosta obce Dobříkova Jiří Svatoš. Krátce povyprávěl o historii obce a pozval přítomné k prohlídce dřevěného kostelíka z Podkarpatské Rusi. Na valné hromadě jsme projednávali a schvalovali závěrečný účet dobrovolného svazku obcí za rok 2016, včetně účetní závěrky, dále výroční zprávu za rok 2016, úpravu rozpočtu na rok 2017, roční členské příspěvky a informace o činnosti svazku.


Celý článek...
 

Vysoké Mýto se představilo na veletrhu cestovního ruchu INFOTOUR

Email Tisk PDF

21.03.17

IMG 6695Vysoké Mýto se představilo spolu s ostatními osmi královskými věnnými městy na tradičním veletrhu cestovního ruchu Infotour, který se konal 10. - 11. března v královehradeckém Aldisu. Královská věnná města na veletrhu nikdo nemohl přehlédnout. V deseti červených stáncích návštěvníci nalezli materiály a pozvánky z jednotlivých měst i společné materiály svazku, ale i regionální speciality. Stánky měst oživily historické postavy v kostýmech. Novinkou expozice královských věnných měst byla dílnička pro děti. Ty si zde mohly vybarvit podle svých představ drahokamy na královských korunkách.


Celý článek...
 

Českomoravské pomezí se představilo v Česko-americké TV

Email Tisk PDF

20.03.17

CMP 8Region vymezený historickými městy Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto se na přelomu února a března prezentoval v USA. Propagační spot přibližující atraktivní místa Českomoravského pomezí byl vysílán v kabelové televizi Czech-American TV. Pořady této stanice sleduje 2,5 milionu diváků na televizních obrazovkách v šedesáti amerických městech a další desítky tisíc prostřednictvím internetového vysílání. Propagace Českomoravského pomezí v USA byla možná také díky několikaleté úspěšné spolupráci Czech-American TV s Pardubickým krajem.

 


Celý článek...
 

Vysokomýtský týdeník přináší reportáž z výstavy Kouzlo papírových modelů

Email Tisk PDF

10.03.17

foto 03Představujeme naši další reportáž ze života Vysokého Mýta. Tentokrát se s námi vydejte na výstavu Kouzlo papírových modelů, která probíhá do 19. března v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Modeláři z Vysokého Mýta a okolí na ní představují papírové modely staveb, techniky, automobilů, letadel a zvířat. K vidění jsou nejen modely, ale také modelářská dílna a její vybavení. Po dobu trvání výstavy si zde také můžete vystřihnout a sestavit model. Reportáž ZDE.

 


Celý článek...
 

Český statistický úřad provádí výběrové šetření v domácnostech

Email Tisk PDF

27.02.17

zivotni podminky CSUČeský statistický úřad organizuje v roce 2017 výběrové šetření o životních podmínkách domácností v ČR. Smyslem tohoto šetření je získávat dlouhodobě srovnatelné údaje o sociální a ekonomické situaci v celkem 32 evropských zemích. Šetření se uskuteční na území celé ČR v 11 460 domácnostech. Vlastní šetření probíhá od 4. února do 28. května 2017. Do šetření budou zahrnuty všechny osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště. Podrobné informace naleznete ZDE.


 

Českomoravské pomezí na veletrzích cestovního ruchu

Email Tisk PDF

23.02.17

DSC02098Již tradičně se začátkem roku konaly dva naše největší veletrhy cestovního ruchu, Regiontour v Brně a Holiday World v Praze. Obě města přivítala zástupce regionů, krajů, turistických atraktivit, ale i cestovních kanceláří a agentur, kteří prezentovali to nejzajímavější ze své nabídky široké veřejnosti. Nechybělo mezi nimi ani Českomoravské pomezí, které se spolu s dalšími turistickými oblastmi Pardubického a Královéhradeckého kraje představilo v rámci expozice Východních Čech. Velký zájem byl u stánku Českomoravského pomezí nejen o informace a propagační materiály o regionu a jeho jednotlivých městech či turistických cílech.


Celý článek...
 

Muzeum českého karosářství v americké televizi

Email Tisk PDF

01.12.16

muzeum 006Czech-American TV odvysílala reportáž natočenou ve vysokomýtském Muzeu českého karosářství.  Televize ji zařadila do programu 28. listopadu na začátek třicetiminutového magazínu o Pardubickém kraji, který byl odvysílán do 2, 5 milionu domácností v šedesáti amerických městech a také přes internet. Podle reakcí diváků se setkal se skvělým ohlasem. Reportáž můžete shlédnout ZDE.


Celý článek...
 

Na autodromu proběhly BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016

Email Tisk PDF

13.06.16

Bezpecne dny Dekra Vysoke Myto 2016 12Tiskovou konferencí byla v pondělí 13. června zahájena dvoudenní akce BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016 Vysoké Mýto. Pod záštitou starosty Františka Jiraského a za spolupráce dalších partnerů, zejména Autoklubu Karosa a společnosti Iveco Czech Republic, a. s., ji připravila DEKRA CZ a. s. – Akademie dopravního vzdělávání. BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016 jsou zaměřené na výuku pro zvýšení bezpečnosti v silničním provozu a nácvik krizových situací. "S nárustem silniční dopravy se zvyšují také nároky na řidiče. Následky nezvládnutých situací bohužel vidíme často kolem sebe. Řidiči by neměli zapomínat, že fyzikální zákony platí za každých okolností. Vyzkoušet si to mohou na vysokomýtském autodromu, " řekl starosta František Jiraský. Více informací  o akci ZDE.    

 


Celý článek...
 

Podle starosty by lekce bezpečné jízdy měla být součástí výcviku v autoškole

Email Tisk PDF

06.06.16

Bezpecna jizdaStarosta František Jiraský udělil osobní záštitu nově vznikajícímu projektu „BEZPEČNÉ DNY DEKRA 2016“. V návaznosti na to poskytl zpravodaji autobusové dopravy BusPress rozhovor na téma bezpečnost silničního provozu v souvislostech s fungováním zkušebního polygonu na autodromu, který provozuje Autoklub Karosa ve Vysokém Mýtě. V rozhovoru se mluví také o dopravě ve městě a o vztahu starosty k motorismu. Například na otázku, zda si myslí, že by žáci v autoškolách měli absolvovat povinně výuku na polygonu, kde jsou simulovány nebezpečné situace, starosta říká: "V autoškole se řidič naučí základy ovládání vozidla, jezdit se ve skutečnosti naučí až praxí. Myslím si, že lekce bezpečné jízdy na polygonu by měla být součástí výcviku v autoškole. Noví adepti řízení by tak získali hned na začátku novou neocenitelnou zkušenost. Myslím si však také, že praktickou školou bezpečné jízdy v řízení by měli projít řidiči po určité době následně ještě jednou." Celý rozhovor se starostou Františkem Jiraský najdete ZDE.


 

Českomoravské pomezí představilo nový propagační spot

Email Tisk PDF

26.05.16

NY2A2485Za účasti Vysokého Mýta se 25. května sešla valná hromada dobrovolného svazku obcí Českomoravské pomezí. Projednala činnost, hospodaření a jeho uzávěrku za rok 2015. Zástupci členských měst Litomyšle, Moravské Třebové, Poličky, Svitav a Vysokého Mýta souhlasili s realizací projektu „Cyklobusem Českomoravským pomezím“. Cyklobus bude v provozu od 1. července do 28. srpna 2016. V diskuzi se rovněž hovořilo o současné situaci v ubytovacích a gastro službách a zlepšení spolupráce a zapojení informačních center. Českomoravské pomezí připravilo dva krátké spoty, první z nich běžel koncem roku v reklamní kampani v multikinech po celé republice. Druhý spot byl představen zástupcům měst na valné hromadě, třetí film je před dokončením.

 


Celý článek...
 

Ve Vysokém Mýtě byl otevřen "Fitpark nejen pro seniory"

Email Tisk PDF

15.04.16

DSC00175V prostorách parku za Domovem pro seniory byl 14. dubna otevřen "Fitpark nejen pro seniory". "Hřiště" s pěti cvičícími stroji bude sloužit seniorům ze zdejšího domova a Domu pokojného stáří Naděje. Vyzkoušet si je ale může prakticky kdokoli a kdykoli, protože jsou veřejné přístupné. Slavnostního otevření byli přítomni představitelé města, Pardubického kraje a společnosti Ledax Vysoké Mýto. Tento projekt byl připravován v úzké spolupráci s městem, které poskytlo prostor pro umístění fitparku. Domov pro seniory děkuje všem, kteří finančně pomohli s realizací projektu.

Fotografie z otevření fitparku poskytl Domov pro seniory.


Celý článek...
 

Samá NEJ a zajímavý osud oltářního obrazu Petra Brandla

Email Tisk PDF

01.04.16

Jaroslav Horak 5V souvislosti s návštěvou ministra kultury ve Vysokém Mýtě, který v kostele sv. Vavřince obdivoval Brandlův obraz Nanebevzetí Panny Marie, stojí zato připomenout některá NEJ a zajímavosti osudu tohoto mimořádného barokního díla. Zdejší obraz Petra Brandla je největší v českých zemích a je jedním z nejdůležitějších obrazů v umělcově životě. Byl namalován v roce 1728 pro cisterciácký klášter v Sedlci u Kutné Hory a malíř za něj dostal vůbec nejvyšší honorář ve svém životě. Mimochodem, kdyby v Sedlci zůstal, byl by dnes součástí památky UNESCO.


Celý článek...
 

Nabídka zaměstnání v rámci působnosti Územního odboru Policie ČR Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

25.01.16

PomahatachranitKrajské ředitelství Policie Pardubického kraje nabízí mladým lidem, kteří by chtěli pomoci se zajištěním bezpečnosti občanů ČR v rámci působnosti Územního odboru Ústí nad Orlicí, zajímavou společensky prospěšnou práci, jistotu stálého zaměstnání, možnost profesního růstu, 6 týdnů řádné dovolené a další výhody. Kontakt: Lenka Kletečková – tel. 974 580 231, 601 313 888, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .     


Celý článek...
 

Inspirace z meziobecní spolupráce

Email Tisk PDF

16.03.15

Oucmanice 3V4O7497-Svaz měst a obcí ČR vydal v rámci realizace projektu SYSTÉMOVÁ PODPORA ROZVOJE MEZIOBECNÍ SPOLUPRÁCE V ČR V RÁMCI ÚZEMÍ SPRÁVNÍCH OBVODŮ OBCÍ S ROZŠÍŘENOU PŮSOBNOSTÍ brožuru „Inspirujte se z meziobecní spolupráce“. Obsahuje tzv. příklady dobré praxe z oblastí: ZÁKLADNÍ ŠKOLSTVÍ, SOCIÁLNÍ SLUŽBY, ODPADOVÉ HOSPODÁŘSTVÍ, SERVIS SAMOSPRÁVÁM, BEZPEČNOST, ZE ŽIVOTA DSO a z ostatních oblastí. Příručka je k dispozici i v elektornické podobě (vložit aktivní odkaz http://www.obcesobe.cz/priklady-dobre-praxe-mos/) na webových stránkách svazu.