Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 18.11.2017
Ostatní sociální služby

AUDIOHELP z. s. středisko pro sluchově postižené občany Ústí n.Orl.

Email Tisk PDF

12.08.15

Nahled logo1AUDIOHELP z. s. středisko pro sluchově postižené občany Ústí n.Orl. provozuje v termínech 6. června, 7. července, 1. srpna,  5. září, 3. října, 7. listopadu a 5. prosince 2017 služby pro sluchově postižené občany vždy dopoledne od 8.00 do 11.45 na Městském úřadě, ul. Jiráskova, ve 3. patře naproti kanceláři lic. Tomáše Saláška a potom odpoledne od 12.30 do 14.00 dle potřeby a žádostí v Domově pro seniory Ledax a od 14.30 do 16.00 v Domě pokojného stáří Naděje. Poskytuje také terénní služby na základě požádání přímo v bydlišti klienta.

 


 

 


 

Dům pokojného stáří Naděje

Email Tisk PDF

13.02.14

IMG 3767Provozovatelem Domu pokojného stáří je již více než 20 let NADĚJE. NADĚJE vznikla v roce 1990 - nejprve se zaměřením na pomoc uprchlíkům - v Praze. Dnes je známa především díky své dlouhodobé koncepční sociální práci s lidmi bez domova nebo lidmi ohroženými sociálním vyloučením. NADĚJE patří velikostí a rozsahem práce mezi největší poskytovatele sociálních služeb u nás; působí ve 22 městech České republiky. Jedním z nich je Vysoké Mýto.


Celý článek...
 

Linka důvěry Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

28.07.10

linka duveryUO logotyp1„Linka důvěry, dobrý den… „ první slova, která klient uslyší po zavolání na naše pracoviště. Základním posláním Linky důvěry je poskytovat lidem okamžitou telefonickou pomoc v jakékoli obtížné životní situaci prostřednictvím telefonické komunikace. Je tu pro každého člověka, který potřebuje pochopení, podporu a pomoc s řešením své situace. Výhodou je rychlá a snadná dostupnost, anonymita. Službu poskytujeme za cenu běžného hovoru.


Celý článek...
 

Péče o duševní - středisko Ústí nad Orlicí

Email Tisk PDF

28.07.10

pe_o_duevn_zdrav.jpg

Co je Duševní onemocnění?

Duševní onemocnění vzniká v dospívání a časné dospělosti. Příčiny nejsou zcela známé, ale roli nesporně hraje dědičnost. Nemoc často probíhá dlouhodobě nebo se může vracet. Nemoc nesnižuje inteligenci, ale schopnost ji správně využívat. Zvolit správná řešení podle situace, přiměřeně komunikovat s lidmi, navazovat a udržovat vztahy, porozumět složitostem sociálních situací. To všechno může nemoc negativně ovlivňovat.

 


Celý článek...