Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 23.4.2019
Městský úřad Vysoké Mýto

V Technických službách otevřeli Kujebazar

Email Tisk PDF

02.01.19

DSC00020CO UTRATÍŠ V BAZARU – TO VYKVETE PO JARU. S tímto sloganem otevřely Technické služby Vysoké Mýto 2. ledna KUJEBAZAR (re-use centrum) ve sběrném dvoře v Průmyslové ulici. Jedná se o jakousi obdobu blešího trhu, který si Technické služby už v minulosti několikrát vyzkoušely v rámci Dne Země. „Za symbolickou cenu nabízíme občanům ke koupi předměty, které již dosloužily. Tím jim prodloužíme život a zároveň snížíme množství odpadů, které končí na skládce,“ řekla Ivana Pokorná z Technických služeb a dodala: „Jedná se mnohdy o velmi zajímavé věci, které ještě mohou oslovit širokou veřejnost. Hračky, sportovní potřeby, knihy, keramické a porcelánové předměty, nádobí, dekorace do domácností a třeba také skříně, stoly a postele. Nepřijímáme čalouněný nábytek ani elektroniku a elektrozařízení.“


Celý článek...
 

Studenti gymnázia představili nově vybavené učebny odborných předmětů

Email Tisk PDF

19.03.19

Studenti gymnázia představili nové vybavení fyzikální laboratoře, dílny a prezentační místnostiVysokomýtské gymnázium získalo nové vybavení fyzikální laboratoře, dílny a prezentační místnosti. Pořídil ho v loňském roce Pardubický kraj, zřizovatel školy, s pomocí evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. „Úpravy prostor a jejich vybavení trvaly necelý rok. Laboratoř, dílnu a prezentační místnost jsme vybavili výpočetní a projekční technikou, výukovými sadami, nářadím, přístrojovým vybavením pro počítačem řízené experimenty a robotické stavebnice, které využívá hlavně kroužek AMAVET. Ten působí na gymnáziu už řadu let a rozvíjí ve studentech zájem o vědu a techniku. Díky kroužku studenti dosahují vynikajících výsledků v národních i mezinárodních kolech robotické soutěže RoboRave i v soutěžích AMAVET,“ řekla ředitelka gymnázia Blanka Kysilková.


Celý článek...
 

Deváťáci poměřili svoje znalosti v oblasti právního povědomí

Email Tisk PDF

17.04.19

IMG 0151Ve středu 17. dubna proběhla ve vysokomýtském M-klubu soutěž místních základních škol v oblasti právního povědomí dětí pod názvem Právo pro každý den. Zúčastnili se ho žáci devátých tříd Základní školy Jiráskova a Základní školy Javornického, kteří soutěžili ve čtyřčlenných, případně tříčlenných smíšených družstvech. Soutěž prověřila jejich znalosti získané během interaktivní výuky. Výsledky hodnotila komise, ve které zasedli předsedkyně senátu Okresního soudu v Ústí nad Orlicí JUDr. Jarmila Kulhavá, npor. Mgr. Šárka Vlčková, zástupkyně vedoucího obvodního oddělení Policie ČR ve Vysokém Mýtě, Dana Voleská, DiS., koordinátorka nízkoprahového zařízení pro děti a mládež EMKO Vysoké Mýto a Jaromír Antl, velitel Městské policie. Prvenství v letošním městském kole získalo družstvo ze Základní školy Jiráskova, které pojede 28. května reprezentovat Vysoké Mýto na krajské kolo do Chrudimi. Ceny nejlepším třem týmům předal za město Vysoké Mýto tajemník Mgr. Jan Vlček.


Celý článek...
 

Harmonogram svozu odpadu ve Vysokém Mýtě v roce 2019

Email Tisk PDF

28.12.18

Harmonogram svozu 19Harmonogram svozu odpadu ve Vysokém Mýtě v roce 2019 je rozdělen podle lokalit a zapojení do projektu „TŘÍDĚNÍ OD PRAHU DOMU“. Pro část města nezapojenou do tohoto projektu je určen HARMONOGRAM svozu odpadu č. 1. Části města zapojené do projektu 1 a 2 mají samostatný harmonogram svozu směsného odpadu, bio odpadu, plastu a papíru viz HARMONOGRAM č. 2.  Místní části Lhůta a Knířov jsou uvedeny v HARMONOGRAMU svozu směsného odpadu, plastu a mobilního svozu nebezpečného odpadu č. 3.


Celý článek...
 

Kujebácký jarmark otevřel sezonu akcí na vysokomýtském náměstí

Email Tisk PDF

16.04.19

Jarni kujebachy jarmark 19 23Kujebácké jarmarky tradičně otevírají a zavírají sezonu venkovních akcí na vysokomýtském náměstí. Na letošní jarní jarmark přišlo množství lidí, které neodradilo ani chladné počasí. Přilákala je pestrá nabídka zboží a hudební vystoupení dětí a žáků z vysokomýtských škol. Reportáž z jarmarku naleznete ZDE, fotogalerie Aleše Felgra ZDE.


Celý článek...
 


Strana 1 z 10