Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 23.9.2018
Městský úřad Vysoké Mýto

Změna názvu Mateřské školy Lidická

Email Tisk PDF

03.09.18

IMG 4372Na základě průzkumu v mateřské škole, v souvislosti s přírodní zahradou a s novým školním vzdělávacím programem, Zastupitelstvo města Vysokého Mýta schválilo žádost o změnu názvu Mateřské školy Lidická, Vysoké Mýto, příspěvkové organizace. Od 1. 9. se Mateřská škola Lidická, Vysoké Mýto, příspěvková organizace, nazývá Mateřská škola Čtyřlístek, Vysoké Mýto, příspěvková organizace.

 


 

AUDIOHELP z. s. středisko pro sluchově postižené občany Ústí n.Orl.

Email Tisk PDF

12.08.15

Nahled logo1AUDIOHELP z. s. středisko pro sluchově postižené občany Ústí n.Orl. provozuje v termínech 6. února, 6. března, 3. dubna, 4. května, 5. června, 3. července, 7. srpna, 4. září, 2. října, 6. listopadu, 4. prosince 2018 služby pro sluchově postižené občany vždy dopoledne od 8.00 do 11.45 na Městském úřadě, ul. Jiráskova, ve 3. patře naproti kanceláři lic. Tomáše Saláška a potom odpoledne od 12.30 do 14.00 dle potřeby a žádostí v Domově pro seniory Ledax a od 14.30 do 16.00 v Domě pokojného stáří Naděje. Poskytuje také terénní služby na základě požádání přímo v bydlišti klienta. AUDIOHELP z. s. poskytuje odborné sociální poradenství a provádí drobné opravy jak sluchadel, tak kompezačních pomůcek pro sluchově postižené, čištění sluchadel, vyměny hadiček u koncovek, prodej baterií do sluchadel a kompenzačních pomůcek a náhradních dílů. V případě potřeby sjedná a objedná klienta na ORL oddělení.


Celý článek...
 

Bezejmennou ulici pojmenovali Karosářská, další dostala název Sodomkova

Email Tisk PDF

20.09.18

IMG 5247Zastupitelstvo města schválilo na svém zasedání 19. září názvy ulic odkazující na slavnou vysokomýtskou karosářskou tradici. Doposud bezejmenná ulice od křižovatky u supermarketu Lidl směrem k areálu Iveco se nyní jmenuje Karosářská. V lokalitě za pivovarem město vybudovalo infrastrukturu pro stavbu rodinných domů a co nevidět zde vyrostou první domy. Podle územní studie bude lokalita v příštích letech postupně zastavěna. Okrajové ulice nové zástavby budou nazvány podle ulic, na které logicky navazují, a to ulice Školní, Mánesova a Mládežnická. Nově vzniklá páteřní komunikace propojující ulice Rokycanovu a Pivovarskou ponese název Sodomkova. Uprostřed zástavby vznikne náměstí, kterému dalo zastupitelstvo název Zelené náměstí.


Celý článek...
 

Vysoké Mýto hostilo významné blogerky, youtuberky a profesionály cestovního ruchu

Email Tisk PDF

06.08.18

blogerky 9Ve středu 1. srpna hostilo Vysoké Mýto skupinu zahraničních infuencerů, kteří se předešlý víkend účastnili celosvětového setkání TBEX (http://tbexcon.com/2018-europe/) v Ostravě. TBEX (The Travel Blog Exchange), největší světové shromáždění blogerů, youtuberů a profesionálů z oblasti cestovního ruchu se konalo ve střední Evropě poprvé ve své historii. Skupina šesti mladých žen, které se pohybují vesměs v online světě a v oblasti sociálních sítích, navštívila během pěti dnů Pardubický kraj. Vysoké Mýto bylo jedním z měst, která byla pro tuto příležitost vybrána. Skupina v čele se zástupci z Czechtourismu, Destinační společnosti Východní Čechy a dobrovolného svazku obcí Českomoravské pomezí absolvovala návštěvu Muzea českého karosářství a prohlídku města včetně vyhlídkové Pražské věže.


Celý článek...
 

Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny 1., 2. a 9. 10.

Email Tisk PDF

20.09.18

Obrazek elektrinaČEZ Distribuce, a. s. oznamuje plánované přerušení dodávky elektřiny, ke kterému dojde 1. října, 2. října a 9. října ve Vysokém Mýtě. Přerušení dodávky elektřiny je plánováno pouze v nezbytně nutném rozsahu, a to z důvodu prací spojených se zajištěním bezpečného a spolehlivého provozu distribuční sítě. Bližší informace naleznete ZDE. Oznámení o plánovaném přerušení dodávky elektřiny bude rovněž provedeno způsobem v místě obvyklým nebo s využitím elektronických komunikací.


Celý článek...
 


Strana 1 z 14