Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Podpořené projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady

25.06.15

Kompostajner1Město Vysoké Mýto uspělo v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí s třemi projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady.  Jedná se o projekty:Dovybavení kompostárny Vysoké Mýto – nákup techniky, která zajistí výrobu kvalitnějšího kompostu, Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě – pořízení svozového prostředku na tříděné odpady, pilotní projekt na zavedení systému třídění odpadů “od prahu domu“ a Domácí kompostéry pro Vysoké Mýto – pořízení kompostérů pro domácnosti v integrovaných částech města (Lhůta, Knířov, Svařeň, Domoradice, Brteč, Vanice).

Současná legislativa zakazuje od roku 2024 ukládat recyklovatelné a využitelné odpady na skládky. Cílem všech uvedených projektů je připravit se na zákonná ustanovení a vytvořit takové podmínky, abychom ušetřili stoupající poplatky za ukládání odpadu na skládky. Pilotní projekt Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě, který budou organizovat Technické služby Vysoké Mýto a oddělení životního prostředí městského úřadu, má ověřit zavedení systému třídění plastů a papíru „od prahu domu“, zjistit množství a čistotu vytříděných komodit, optimalizovat četnost svozu vytříděných složek a směsného komunálního odpadu. Pilotní projekt bude probíhat ve vybraných částech města.

Projekt Domácí kompostéry pro Vysoké Mýto zase umožní obyvatelům integrovaných obcí využít bioodpad přímo v místě vzniku, na své zahrádce. Zejména realizace projektů Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě a Domácí kompostéry pro Vysoké Mýto se neobejdou bez spolupráce a vstřícnosti obyvatel vybraných lokalit, odměnou jim budou optimální podmínky pro třídění nebo využívání odpadů.

 

Veronika Richtrová, odbor stavebního úřadu a životního prostředí