Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 5.4.2020

Třídit odpad se vyplatí

17.12.19

Odpady, foto Aleš FelgrVysoké Mýto již více než dvě desetiletí průběžně snižuje množství ukládaného odpadu. V roce 2018 se roční produkce směsného odpadu ve městě dokonce snížila na 118,5 kg na osobu, což je ve srovnání s celorepublikovým průměrem 270 kg na osobu samo o sobě velký úspěch. Proto zastupitelstvo města na prosincovém zasedání schválilo vyhlášku, která v roce 2020 zachovává výši ročního poplatku za odpad 520 korun na osobu.


„Občanům Vysokého Mýta se trvale daří třídit odpad a snižovat podíl komunálního odpadu, který se odváží na skládku. Společně tím šetříme životní prostředí, ale i peníze města a občanů. Díky správnému třídění nezvyšujeme už sedmým rokem po sobě poplatek za odpad,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Za snižování množství nevytříděného odpadu Vysoké Mýto získalo v 5. ročníku soutěže Odpadový Oskar již popáté první místo v Pardubickém kraji v kategorii obcí nad 5 000 obyvatel. V celostátním srovnání se Vysoké Mýto v této kategorii umístilo na 4. místě. V druhé kategorii soutěže bylo Vysoké Mýto oceněno mezi čtyřmi nejlepšími příklady dobré praxe nakladání s odpady v republice. Soutěž pořádá nezisková organizace ARNIKA, která každoročně oceňuje obce s nejnižší produkcí směsných odpadů. Ta se ve Vysokém Mýtě dlouhodobě drží pod hranicí 150 kg směsného odpadu na obyvatele a rok.