Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Město získalo dotaci na projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady

20.11.15

komposter1 kopie kopieMěsto Vysoké Mýto klade velký důraz na třídění odpadů a patří v rámci republiky mezi ty nejlepší. Proto požádalo v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí o dotace na další projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady.  Finanční prostředky získalo na projekty:

 

  1. Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě – pořízení svozového prostředku na tříděné odpady, pilotní projekt na zavedení systému třídění odpadů “od prahu domu“
  1. Domácí kompostéry pro Vysoké Mýto

– pořízení kompostérů pro domácnosti v integrovaných částech města (Lhůta, Knířov, Svařeň, Domoradice, Brteč, Vanice)

Tyto projekty, které vychází ze strategie města na zkvalitnění péče o životní prostředí, reagují na připravované legislativní změny v nakládání s odpady.  Současná legislativa zakazuje od roku 2024 ukládat recyklovatelné a využitelné odpady na skládky. Cílem projektů je vytřídit již na prahu domu co největší množství využitelných odpadů a tím snížit množství odpadů ukládaného na skládku. Zároveň jde o jedinečnou šanci, jak do budoucna ušetřili poplatky za skládkování

 

Pilotní projekt „Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě“ zavádí systém třídění plastů a papíru „od prahu domu“. Jeho cílem je rovněž zjistit množství a čistotu vytříděných komodit, optimalizace četnosti svozu vytříděných složek a směsného komunálního odpadu. Pilotní projekt bude probíhat ve vybraných částech města: Průhony, Za Rybárnou, Mlýnský potok. V místních částech Lhůta a Knířov bude „od prahu domu“ tříděn plast.

Projekt „Domácí kompostéry pro Vysoké Mýto“ zase umožní obyvatelům integrovaných obcí využít bioodpad přímo v místě vzniku. Vzniklý kompost použijí na své zahrádce.

 

Občané, kteří budou do projektu zapojeni, se více informací dozví ze zaslaných dopisů a na setkání v pondělí 23. 11. 2015 v 15:30 a 16:00 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu. Realizace obou projektů se neobejdou bez spolupráce obyvatel vybraných lokalit. Odměnou jim budou komfortní podmínky pro třídění nebo využívání odpadů.