Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 28.5.2017
Ekologické aktuality

Ve Vysokém Mýtě přibyly další čtyři kontejnery na baterie a drobná elektrozařízení

Email Tisk PDF

02.05.17

IMG 4056Ve spolupráci s firmou Asekol rozmístila radnice po Vysokém Mýtě nové čtyři kontejnery pro odkládání drobných elektrozařízení a baterií. Najdete je u supermarketu Penny, v ulici V Peklovcích, u supermarketu Albert a v Lipové ulici na Limperkách. Celkem je v současné době po městě umístěno osm červených kontejnerů.


Celý článek...
 

Vítězem soutěže O POKLAD ŽÍŽALY MEJŤANDY se stala MŠ České Heřmanice

Email Tisk PDF

02.05.17

Den Zeme 2017 17Ve středu 26. dubna uspořádalo město již podvacáté Den Země. V rámci této akce byly vyhlášeny výsledky celoroční soutěže škol ve sběru drobného obalového hliníku O POKLAD ŽÍŽALY MEJŤANDY 2017. Letošním vítězem je MŠ České Heřmanice. Vítězná škola sesbírala 100 kg obalového hliníku, což představuje 3 703,7 g na jedno dítě. Fotogalerie Aleše Felgra ZDE. Reportáž ze Dne Země přináší Vysokomýtský týdeník ZDE.


Celý článek...
 

Plán odpadového hospodářství města Vysoké Mýto

Email Tisk PDF

05.04.17

znak1Plán odpadového hospodářství města Vysoké Mýto na období 2016 – 2023 je strategický dokument města v oblasti odpadového hospodářství, který navrhuje, specifikuje a hodnotí nezbytné změny současné praxe nakládání s odpady ve městě, které povedou k dosažení shody s novými i budoucími legislativními požadavky i požadavky Pardubického kraje v této oblasti. Plán odpadového hospodářství města Vysoké Mýto ZDE.


 

Na Dnu Země byly vyhlášeny výsledky soutěže „O poklad Žížaly Mejťandy“

Email Tisk PDF

22.04.16

Mejtanda 2016Na Dnu Země byly vyhlášeny výsledky soutěže ve sběru drobného obalového hliníku „O poklad Žížaly Mejťandy“. Z prvního místa se radovali žáci 3. P ze ZŠ Svítání, kteří nabírali průměrně 4 793 g hliníku na žáka. Druhé místo patří dětem z 1. třídy ZŠ Knířov, které nasbíraly průměrně 3 700 g na žáka, a třetí příčku obsadili žáci Speciální základní školy, kteří odevzdali průměrně 2 802 g na žáka.


Celý článek...
 

První měsíce pilotního projektu „Třídění od prahu domu“ vychází příznivě

Email Tisk PDF

22.04.16

Odpady 2016Od začátku letošního roku si mohou občané vybraných částí Vysokého Mýta na sběrném dvoře na základě smlouvy o zápůjčce vyzvednout 240 litrové nádoby na třídění plastu a papíru. Mají tak možnost nově třídit přímo „na prahu domu“ nejen bioodpad, ale i plast a papír. Teprve zbývající malé množství odpadu, který se nedá dále využít k recyklaci, by pak měli uložit do popelnice. Záleží na lidech, zda si vyzvednou obě nádoby, jenom jednu nebo budou tříděný odpad odnášet do kontejnerů na tříděný odpad na sběrná místa. V rámci pilotního projektu jsou nádoby na plast a papír sváženy jednou měsíčně, svoz komunálního odpad se z týdenního svozu změnil na svoz čtrnáctidenní.


Celý článek...
 

Pilotní projekt „Zkvalitnění nakládání s odpady“ - třídíme odpad od prahu domu

Email Tisk PDF

10.02.16

OdpadyTechnické služby Vysoké Mýto, které jsou příspěvkovou organizací města a jedním z předmětů jejich činnosti je nakládání s odpady, obdržely v roce 2015 v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí finanční prostředky na projekt „Zkvalitnění nakládání s odpady“. Předmětem projektu bylo pořízení dopravního prostředku na svoz tříděných odpadů, 250 ks nádob na plast o objemu 240 l a 200 ks nádob na papír o objemu 240 l.


Celý článek...
 

Další svoz vytříděného odpadu z pilotního projektu 23. 12.

Email Tisk PDF

19.01.16

Odpady 2016Další svoz tříděného odpadu z modrých a žlutých popelnic proběhne v částech města zapojených do pilotního projektu „třídění od prahu domu“ v pátek 23. prosince. Nezapomeňte, prosím, připravit popelnice k jejich vyvezení. Tato novinka vyplývá z projektu Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě, který byl podpořen v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Z obdržené dotace byly pořízeny nádoby na třídění plastu a papíru pro domácnosti zařazené do pilotního projektu a svozové auto na sběr tříděných odpadů (plast, papír, sklo), kterým budou Technické služby svážet od 1. ledna vytříděné odpady.


Celý článek...
 

Město získalo dotaci na projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady

Email Tisk PDF

20.11.15

komposter1 kopie kopieMěsto Vysoké Mýto klade velký důraz na třídění odpadů a patří v rámci republiky mezi ty nejlepší. Proto požádalo v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí o dotace na další projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady.  Finanční prostředky získalo na projekty:

 

  1. Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě – pořízení svozového prostředku na tříděné odpady, pilotní projekt na zavedení systému třídění odpadů “od prahu domu“

Celý článek...
 

Podpořené projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady

Email Tisk PDF

25.06.15

Kompostajner1Město Vysoké Mýto uspělo v rámci 64. výzvy Operačního programu Životní prostředí s třemi projekty v oblasti zkvalitnění nakládání s odpady.  Jedná se o projekty:Dovybavení kompostárny Vysoké Mýto – nákup techniky, která zajistí výrobu kvalitnějšího kompostu, Zkvalitnění nakládání s odpady ve Vysokém Mýtě – pořízení svozového prostředku na tříděné odpady, pilotní projekt na zavedení systému třídění odpadů “od prahu domu“ a Domácí kompostéry pro Vysoké Mýto – pořízení kompostérů pro domácnosti v integrovaných částech města (Lhůta, Knířov, Svařeň, Domoradice, Brteč, Vanice).


Celý článek...
 

Třídění čirého skla

Email Tisk PDF

18.07.11

kontejner_vez.jpgV rámci projektu Optimalizace svozu vytříděných složek komunálních odpadů vzniklých činností fyzických osob ve vybraných lokalitách na území města Vysoké Mýto byly v roce 2011 instalovány na stanoviště sběrných nádob na tříděný odpad bílé kontejnery (zvony) na třídění čirého skla. Na barevné sklo budou sloužit stávající zelené kontejnery.V roce 2010 byla  stanoviště na tříděný odpad osazena kontejnery na papír a plast o objemu 1100 litrů, čímž došlo ke sjednocení infrastruktury pro sběr papíru a plastu.


Celý článek...
 

Objednávání pytlů a nádob na odpad

Email Tisk PDF

06.08.10

libchavy.jpgEKOLA České Libchavy s. r. o. na webových stránkách zprovoznila aplikaci umožňující objednávání pytlů a nádob na shromažďování odpadu. Aplikaci naleznete na adrese http://www.ekola.cz/ v sekci E-obchod, příp. můžete využít tento odkaz: http://www.mariuspedersen.cz/?firm=33&menuid=e-obchod

Po spuštění aplikace Vám budou nabídnuty dvě kategorie (Prodej popelnic a Prodej pytlů na odpady), po potvrzení jedné z nich budete moci prostřednictvím nastaveného formuláře provést příslušnou objednávku. Tato aplikace je přístupná všem uživatelům internetu.