Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 23.9.2020

Iveco Czech Republic Podnikem roku

11.06.09

karosa_konik21.jpgNejvětší tuzemský výrobce autobusů vysokomýtské Iveco Czech Republic, a. s. obhájil své loňské prvenství v soutěži Podnik roku 2008 v českém automobilovém průmyslu. Toto významné oborové ocenění, jehož symbolem je skleněná plastika koně, převzal generální ředitel společnosti Daniel Patka v pátek 5. června 2009 na brněnském Autosalonu.
Tuto soutěž již pojedenácté vyhlásilo české Sdružení automobilového průmyslu a v posuzovaných kritériích jsou kvůli maximální objektivitě kombinována růstová a objemová měřítka. Hodnotí se hospodářský výsledek, objem tržeb a jejich meziroční změna a přidaná hodnota na pracovníka.

karosa_konik1.jpgSpolečnost Iveco Czech Republic, a. s. již druhý rok po sobě zvítězila v silné konkurenci firem z oblasti automobilového průmyslu, které reprezentují s tržbami přes 707 miliard korun více než 20 procent celkové tuzemské průmyslové produkce.
Do finále soutěže se ze 156 hodnocených firem ještě probojovaly: TPCA Czech, Benteler ČR, Arvinmeritor LVS a Toyota Tsusho Europe.

V soutěži se hodnotily výsledky loňského roku, kdy vysokomýtský autobusový producent Iveco Czech Republic, a. s. vyrobil rekordních 3020 autobusů (meziroční nárůst o 12 procent). Nejúspěšnějším modelem byl linkový autobus Crossway.