Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 23.9.2020

Začínáme stavět domov důchodců a CSS

28.05.09

domov_dchodc1.jpg25. května podepsali zástupci města Vysoké Mýto a firmy Profistav Litomyšl smlouvu o dílo na výstavbu domova důchodců. O dva dny později 27. května byla podepsána smlouva se Sdružením firem Olspol a Pásek na výstavbu Centra sociálních služeb.  Nyní již nic nebrání tomu, aby se v příštích týdnech stavební práce rozjely naplno. Oba objekty budou stát v sídlišti Družba a po dobu jejich výstavby bude z části omezen provoz sousedícího parku.  Vchod do parku bude pouze z ulice Prokopa Velikého. Město požádalo oba dodavatele, aby brali ohledy na občany žijící v této lokalitě.

V roce 2008 získalo Vysoké Mýto na výstavbu domova pro seniory státní dotaci prostřednictvím Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši 100 mil. Kč. Dalších 50 mil. Kč bude investováno z rozpočtu města. Tato investiční akce proběhne v letech 2009 - 2010. V druhé polovině roku 2010 bude domov důchodců uveden do provozu. Výstavba domova vyřeší naléhavý problém s nedostatkem, resp. absencí tohoto typu sociálních zařízení ve Vysokém Mýtě.

css.jpg

 
V ulici plk. Kohouta vyroste během dvou let za finanční pomoci EU nová budova Centra sociálních služeb. Útočiště zde naleznou neziskové organizace s potřebnými vzájemně provázanými sociálními službami. Kromě sociálních služeb najde v této budově prostor pro svoje aktivity i Centrum pro rodinu Kujebáček. Město Vysoké Mýto obdrží na výstavbu dotaci ve výši 58 mil. Kč což je přes 90% celkových nákladů. Z vlastního rozpočtu k této částce přidá 5 mil. Kč.