Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 20.1.2020

Výměna občanských průkazů v obcích připojených od 1. 1. 2007 k okresu Ústí nad Orlicí

22.01.07

V prvním čtvrtletí 2007 bude probíhat povinná výměna občanských průkazů obyvatel obcí, které byly 1. 1. 2007 nově připojeny k okresu Ústí nad Orlicí. Počínaje 25. lednem 2007 každý další čtvrtek bude po předchozí domluvě s obecními úřady vyjíždět tří až čtyřčlenná skupina úředníků. Proto bude po dobu trvání této mimořádné akce každý čtvrtek omezen provoz odboru dopravních a občanských ogend. Děkujeme za pochopení. 
 
 
Od 1. ledna 2007 došlo ke změně okresní příslušnosti u 119 obcí v České republice. Mezi ně patří celkem 7 obcí ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Městského úřadu Vysoké Mýto. 
 
Z okresu Chrudim se tato změna týká obcí Nových Hradů, Leštiny, Řepníků, Vinar, Stradouně a z okresu Pardubice obcí Radhošť a Týnišťko. 
 
U občanů, kteří mají trvalý pobyt v těchto obcích, bude probíhat povinná výměna občanských průkazů, Ty stávající totiž nyní obsahují nesprávný údaj. V adrese místa trvalého pobytu je uveden původní okres. Vzhledem k tomu, že se jedná o mimořádné opatření z “moci úřední“, byla stanovena lhůta pro výměnu OP z důvodu změny okresu do konce dubna 2007. Žádosti o výměnu by měly být podány do 31.3.2007. Výměna občanských průkazů je bezplatná. 
 
Jsme si je vědomi obtíží, které toto opatření obyvatelům dotčených obcí přináší, a  proto se jim snažíme maximálně pomoci. Pracovníci odboru dopravních a občanských agend budou v příštích týdnech opakovaně vyjíždět do těchto obcí, kde v první fázi budou provádět sběr žádostí a ve druhé fází přivážet nové občanské průkazy. Po dohodě s obecními úřady jsou úředníci ochotni přijet do větších obcí vyřídit žádosti ještě v dalším termínu. Mimoto si mohou občané přijet podat žádost přímo na odbor dopravních a občanských agend Městského úřadu ve Vysokém Mýtě. 
 
Významnou roli při realizaci této akce sehrají obecní úřady v dotčených obcích. Jejich pomoc při vyplňování tiskopisů žádostí o občanské průkazy a spolupráce s úředníky je velice potřebná a cenná.
 
Počínaje 25. lednem 2007 každý další čtvrtek bude po předchozí domluvě s obecními úřady vyjíždět tří až čtyřčlenná skupina úředníků. Tato mimořádná akce čítající výměnu 1324 občanských průkazů bude klást velké nároky na chod našeho odboru. Považujeme za samozřejmé, že tento nápor zvládneme. Nicméně se zároveň obracím na občany s prosbou o pochopení a žádám je, aby si v prvním čtvrtletí tohoto roku vyřizování záležitostí na oddělení občanských agend neplánovali na čtvrtek, kdy zde bude výrazně omezen provoz. Děkuji všem za pochopení.
    
Mgr. Vladimír Běloušek, vedoucí odboru dopravních a občanských agend