Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 2.7.2020

Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto

16.01.07

Vyjádření Technických služeb Vysoké Mýto ke článkům uveřejněným v  TRSu dne 11. 1. 2007(„Můj nejhorší Štědrý den života“), v Orlickém deníku dne 12. 1. 2007(„ V našem hrobě je cizí nebožtík“) a reportáži na TV NOVA dne 13. 1. 2007(„Zmatení hrobů ve Vysokém Mýtě“).
 
   
 
 
 
  
 
V článcích a TV reportáži byla popsána stížnost pana Josefa Kučery z Vysokého Mýta, který se domníval, že do hrobu, který mu patří, byly bez jeho vědomí uloženy ostatky cizího muže.
    
Z dostupných záznamů, a to evidenční karty hrobu a smlouvy o pronájmu hrobového místa bylo zjištěno, že pan Kučera si popletl hrob. Jeho hrob je hned v sousedství /viz. foto/.
 
Tyto informace byly také sděleny TV NOVA,  ta však o nich ve své reportáži neinformovala. Celý případ zkreslila tím, když v závěru reportáže uvedla, že případů uložení ostatků do cizího hrobu na vysokomýtském hřbitově může být více.
 
Je smutné, že celoplošná TV a regionální tisk pracují s neověřenými informacemi, které poté celý případ zkreslí a místo „poplety“, který neví, jaký hrob mu patří,  je poškozeno dobré jméno Pohřební služby Bouška a správce hřbitova Technických služeb Vysoké Mýto.
 
Ing. Jindřich Svatoš, ředitel Technických služeb Vysoké Mýto