Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 13.7.2020

Turistický portál www.Vychodni-Cechy.info spuštěn!

10.01.07

Turistický portál www.Vychodni-Cechy.info spuštěn!
Svitavy, 6.12.2006
Dne 1.12.2006 byl po měsících intenzivní práce spuštěn oficiální projekt Pardubického kraje turistický portál Východních Čech. Jeho stránky jsou v sedmí jazykových mutacích k dispozici na adrese www.Vychodni-Cechy.info a dalších šesti doménách pro jednotlivé jazykové verze. Návštěvníci i obyvatelé regionu tu najdou informace o turistických atraktivitách, o nabízených službách, pořádaných kulturních nebo sportovních akcích a mnoho dalších nezbytných informací pro plánování svého výletu či dovolené ve Východních Čechách.
Do budoucna bude tento portál hrát v propagaci kraje v oblasti cestovního ruchu významnou roli. „Asi bych měl vysvětlit, proč se Pardubický kraj prezentuje pod tímto názvem - je to označení našeho turistického regionu a odbornými průzkumy máme potvrzeno, že pro marketing v cestovních ruchu je to přece jen lepší obchodní značka než úřední název kraje,“ řekl Miloslav Macela, člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za oblast cestovního ruchu.
Turistický portál je jedním z  pěti projektů Pardubického kraje pro podporu rozvoje cestovního ruchu. Přímo navazuje na projekt vytvoření sítě turistických informačních center a jejich certifikaci. Informační centra jsou přímo zapojena do sběru dat týkajících se turistické nabídky prezentované na portálu. Jednotlivé úkony spojené s aktualizací a doplňováním obsahu jsou bodovány a dle množství získaných bodů pak získají od Krajského úřadu finanční dotaci.
Dalším projektem, jehož výstupy portál také využívá, je projekt zpracovávající inspirativní turistické programy v regionu s cílem vytvoření kvalitních obchodovatelných turistických produktů (tzv. balíčků služeb). Inspirativní programy budou do stránek portálu postupně doplňovány během prosince.
Na přednosti portálu jsme se zeptali projektového managera firmy World Media Partners, Víta Pechance: „Do portálu jsme vložili to nejlepší, co jsme se naučili a vyvinuli za poslední 4 roky vývojem informačních systémů v cestovním ruchu, na které se specializujeme. Tento projekt je založen na centrálním datovém jádru celostátního turistického serveru www.CZeCOT.com. Jednou vložená informace se tedy objeví hned na dvou místech. Bez obav mohu označit projekt za nejpropracovanější turistický portál v České republice, ať na regionální či celorepublikové úrovni. Kromě vysokého počtu jazykových mutací je unikátní také integrací mapového řešení. Vyhledané objekty se hned zobrazí v mapě a tím dávají jeho uživateli skvělou prostorovou orientaci. Výjimečný je také možností vyhledávat památky a jiné turistické atraktivity dle otvírací doby. Návštěvník si zadá datum a systém mu vyhledá vybrané typy atraktivit, které jsou otevřené v zadanou dobu. To může například využít pro snadné plánování víkendových výletů apod. Jistě zajímavou funkcí je přepínač letní a zimní verze stránek a mentální mapa pro každou z těchto verzí. Portál samozřejmě nabízí i možnost odesílání pohlednic, odběru zprávu Turistického informačního servisu či fulltextové hledání. Nechybí zde ani multimediální možnosti – fotogalerie, videogalerie, mapa webkamer a třešničkou na dortu jsou atraktivní virtuální prohlídky. Rád bych neopomenul také technologickou část stránek. Ty totiž vyhovují mezinárodním standardům XHTML a naší snahou je také jejich maximální přístupnost, tzn. aby si je mohl prohlédnout jakýkoliv uživatel v jakémkoliv prohlížeči.“
Na značku Východní Čechy a jeho internetovou adresu www.vychodni-cechy.info upozorní připravovaná mediální kampaň, další projekt Pardubického kraje na podporu cestovního ruchu na jeho území.
Projekt je spolufinancován ze strukturálních fondů EU.