Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 2.7.2020

Beseda s důchodci

13.12.06

Opět se rok s rokem sešel a komise Sdružení pro občanské záležitosti uspořádala pro naše nejstarší občany již tradiční Besedu s důchodci.
Beseda se uskutečnila 7. prosince v M-klubu. Kulturní program obohatili tento rok žáci ZŠ Javornického se svým vystoupením a taneční skupina T-komplex s orientálními tanci. Přítomné občany přivítali místostarosta Ing. František Jiraský, Mgr. Josef Vondráček, člen zastupitelstva města a Eva Tomášková, radní. Na závěr zahrála k tanci a poslechu Rytmická skupina Stanislava Hájka.
 
A co se týče celoroční činnosti komise SPOZ? V komisi je celkem 15 členek, které se schází jednou za dva měsíce. Na této schůzce si členky „rozdělí“ občany starší 80 let a těm chodí popřát k narozeninám. Každý jubilant obdrží bonboniéru s kávou, přáníčko a kytičku. V letošním roce jsme rozdaly 389 bonboniér. Naši nejstarší spoluobčané jsou většinou návštěvou potěšeni a již se každý rok těší, že za nimi opět někdo přijde. Nejstarší občanka oslavila v prosinci 104 let.
Předsedkyně komise, paní Lydie Fenclová společně se zapisovatelkou komise navštěvují každý rok před vánocemi naše občany, umístěné v Domovech důchodců v Chocni a ve Sloupnici a předají jim k vánocům drobný ovocný balíček. SPOZ také přispívá na vánoční besídky v našich domovech pro důchodce.