Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 24.1.2020

Povolební jednání ve Vysokém Mýtě skončila

26.10.06

Povolební jednání ve Vysokém Mýtě byla dne 26. října ukončena.
Město bude v příštích čtyřech letech vést nově vzniklá koalice volebních stran v čele s vítězem voleb Občanskou demokratickou stranou. Spolu s ní jsou v koalici zastoupeny volební strany Nestraníci, KDU – ČSL, Volba pro město a SNK Evropští demokraté. Z celkového počtu dvaceti jedna zastupitelů budou mít patnáctičlennou většinu.
 
Na prvním zasedání zastupitelstva města, které se uskuteční 1. listopadu 2006 v 16 hodin ve společenském sále M-klubu ve Vysokém Mýtě, koalice navrhne zastupitelstvu jmenování rady města ve složení Ing. Martin Krejza, Eva Tomášková a Luděk Hejhal za ODS, Mgr. Jiří Junek  a Helena Kejzlarová za KDU – ČSL, MUDr. Lenka Dejdarová za Nestraníky a PaedDr. Jiří Podroužek za SNK Evropští demokraté. Koalice navrhuje na post starosty města Ing. Martina Krejzu. Funkci místostarosty obsadí po dohodě některý z navržených členů rady města.
 
Volby do zastupitelstva města vyhrála ve Vysokém Mýtě Občanská demokratická strana se ziskem 25,43% odevzdaných hlasů, druhá skončila Česká strana sociálně demokratická s 15,54% hlasů, další byly volební strany Nestraníci s 12,84% hlasů, KDU – ČSL s 12,24% hlasů, Volba pro město s 11,49% hlasů, Sdružení politické hnutí Nezávislí a Strana zelených s 7,68% hlasů, SNK Evropští demokraté s 7,38% hlasů a Komunistická strana Čech a Moravy s 6,99% hlasů. Dělnická strana obdržela 0,41% hlasů a nezískala žádný mandát.