Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 24.1.2020

O Štít královských věnných měst

10.10.06

I. ročník fotbalového turnaje mladších elévů, roč. 1998 o „Štít královských věnných měst“ ve Vysokém Mýtě
Na státní svátek ve čtvrtek 28. září 2006 uspořádalo Město Vysoké Mýto ve spolupráci s fotbalovým oddílem SK Vysoké Mýto v příjemném prostředí městského stadionu I. ročník fotbalového turnaje o „Štít královských věnných měst“.
K účasti na tomto klání bylo pozváno všech devět měst tohoto sdružení. Hlavním smyslem sportovního střetnutí bylo rozšíření vzájemné spolupráce a umožnění sportovního vyžití pro nejmenší fotbalisty.
Kategorie mladších elévů byla zvolena záměrně, protože ve všech městech malí fotbalisté ve věku 8 let hrají své organizované soutěže, výkonnost  v tomto věku je celkově vyrovnaná a opravdu se hraje jen a jen pro dobrý pocit a radost ze hry.
Proto zde výsledek není až tak rozhodující. Přesto jsme byli svědky řady velmi zajímavých střetnutí na dobré sportovní úrovni. O to se také značně přičinili rodinní příslušníci, kteří své ratolesti doprovázeli a mohutně povzbuzovali.
A tak při pěkném počasí nastoupilo na plochu stadionu na 80 malých fotbalistů a s nimi nejméně tolik rodinných příslušníků. Po odehraných zápasech proběhlo, za přítomnosti královny Vysokého Mýta Evy Stříteské a místostarosty města Ing. Martina Krejzy, vyhodnocení výsledků a předání odměn.
Tentokrát zůstal putovní štít královských věnných měst doma a bude celý rok vystaven v pracovně starosty.
Program celé akce zkomplikovala pořadatelům skutečnost, že se fotbalové oddíly z Jaroměře, Nového Bydžova a Poličky na poslední chvíli odhlásily.  Mělník svou neúčast nahlásil včas.
 
Rozhodující však zůstává, že všichni zúčastnění byli s průběhem i prostředím velmi spokojeni a těší se na II. ročník tohoto sportovního střetnutí. Kde se bude konat, musí rozhodnout zástupci sdružení královských věnných měst.
 
Výsledky:       1. místo          Vysoké Mýto
                        2. místo          Trutnov
                        3. místo          Hradec Králové
                        4. místo          Dvůr Králové nad Labem
                        5. místo          Chrudim
 
Jednotlivci:    nejlepší hráč  - Kazda Matyáš (Dvůr Králové n.L.)
                        nejlepší brankář – Ryšavý Matyáš (Trutnov)
                        nejlepší střelec – Martinec Jakub (Vysoké Mýto – 8 gólů)