Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 23.1.2020

Návštěva na kulturních slavnostech v Korbachu

10.07.06

V pátek 30. června a v sobotu 1. července prezentovaly Město Vysoké Mýto na Staroměstských kulturních slavnostech v Korbachu skupiny T-komplex a Saframentská kapela. T-komplex se slavností účastnil již potřetí, Saframentská kapela zde byla poprvé. Obě skupiny měly během dvou dnů tři vystoupení na různých místech ve městě a při všech sklidily ohlas místního publika.
Skupiny doprovázeli místostarosta Ing. Martin Krejza a radní Eva Tomášková a Mgr. Josef Vondráček, kteří projednávali se zástupci radnice Korbachu další vzájemné návštěvy na tento a příští rok.
S delegací navštívily Korbach také Mgr. Iva Hynková a PhDr. Jarmila Svatošová, zástupkyně Střední školy podnikání, která chce spolupracovat se školou v Korbachu. První kontakty navázaly již v pátek při společném jednání s korbašských gymnáziem.
 
V letošním roce je plánováno ještě několik vzájemných návštěv mezi Vysokým Mýtem a Korbachem, a sice: v srpnu návštěva našeho Sboru dobrovolných hasičů a zástupkyň DDM Mikádo v Korbachu,  v září přijede na Mezinárodní partnerské dny dechový orchestr a atletický oddíl z Korbachu a v říjnu se jistě opět zúčastní korbašští plavci našich plaveckých závodů.