Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 29.5.2020

Farmářské trhy se budou konat také v pátek 1. května a o týden později 8. května

28.04.20

Farmářské trhy oživily opět náměstí, doto Jan VlčekDo náměstí ve Vysokém Mýtě se vrací život. V pátek 24. dubna se zde po sedmitýdenní odmlce zase konaly farmářské trhy. Přitom ještě před pár dny kvůli vládním opatření proti šíření koronavirové nákazy bylo náměstí liduprázdné. Díky jejich postupnému uvolňování se už tato akce mohla uskutečnit. Lidé si na trhy přišli pro sazenice květin a zeleniny, ale i pro regionální potraviny. Reportáž z farmářských trhů naleznete ZDE.

 

Tradiční farmářské trhy se budou konat také o nadcházejících státních svátcích. "Zaznamenali jsme velký zájem prodejců i nakupujících. Proto jsme se rozhodli, že farmářské trhy uspořádáme také  1. května a o týden později 8. května. Po svátcích budou oblíbené trhy pokračovat v obvyklém termínu," řekl starosta František Jiraský. Na trzích budou v prodeji opět především sazenice zeleniny a květin, čerstvá zelenina a další regionální produkty. 

 

Po dobu trhů jsou prodejci i zákazníci povinni dodržovat vládní opatření na ochranu zdraví obyvatel a proti šíření onemocnění Covid-19. Prodejní stánky či stolky budou po náměstí rozmístěny s dostatečnými odstupy, aby nedocházelo ke kontaktu mezi jejich obsluhou i mezi zákazníky navzájem. Pořadatelé žádají návštěvníky farmářských trhů, aby se na tržišti pohybovali s ochranou přes dýchací cesty a dodržovali mezi sebou rozestupy větší, než jsou dva metry. U každého prodejního místa bude desinfekce a obsluha stánku bude při prodeji používat rukavice.

 

Foto Jan Vlček

 

Farmářské trhy se vracejí, foto Jan Vlček