Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 29.5.2020

Kraj vyhlásil výzvu na podporu výroby produktů a pomůcek proti COVID-19

06.04.20

Výzva pro zlaté české ručičkyV souvislosti se stávající situací vyhlásil Pardubický kraj výzvu na podporu výroby produktů a pomůcek proti COVID-19. Kraj tak chce podpořit inovace v regionu, které napomohou rychle reagovat na současnou situaci. Limit podpory na jednoho žadatele činí dva miliony korun. Zájemci se mohou hlásit do pondělí 13. dubna.

 

„Kromě toho, že oslovujeme a vyhodnocujeme nabídky obchodníků, chceme podpořit také firmy v regionu, které jsou schopné svoji stávající výrobu či produkt inovovat tak, aby byl využitelný pro zvládání obdobných krizových situací,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Z pohledu produktů se může jednat jak o konkrétní produkt jako jsou roušky, respirátory, ochranné štíty, pláštěnky, brýle, dezinfekční prostředky, léčiva. Může jít ale také o počítačové a mobilní aplikace, které pomáhají v současné situaci. Individuální dotace není určena na nákup těchto produktů a pomůcek, ani na nákup strojů či výrobních linek. Cílem je podpořit vývoj nových produktů, případně změnu stávajících technologií pro  výrobu nových produktů či poskytování služeb. V tuto chvíli je maximální podpora na jednu žádost stanovena na dva miliony korun s tím, že se jedná o velmi rychlou výzvu. Proto ji vyhlašujeme do pondělí 13. dubna. Podle informací nejen z regionu již některé firmy svojí výrobu adaptovaly, a tak předpokládáme, že zájem bude značný,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

 

Podle radní pro oblast regionálního rozvoje, evropských fondů a inovací se jedná o velkou šanci i pro menší firmy. „Dotace je určena jak pro velké firmy, tak pro ty nejmenší dodavatele. Žádná omezení neklademe, pouze chceme, aby měla firma sídlo či pobočku na území našeho regionu. Vím, že již nyní řada firem změnila svojí výrobu například na šití roušek či výrobu dezinfekce, a tak jsem přesvědčena, že se nám sejde celá řada velmi zajímavých nápadů, které budou sloužit i v budoucnu,“ uvedla Hana Štěpánová.

 

Žádosti lze předkládat na formuláři, který je k dispozici na webu Pardubickém kraje ZDE.

Podrobnější informace poskytne Mgr. Miroslav Smejkal z oddělení regionálního rozvoje (mail:  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel: 724 496 029)

 

Zdroj Pardubický kraj

 

Zlaté české ručičky