Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 9.8.2020

Vláda zavedla povinnost nosit ochranné prostředky AKTUALIZOVÁNO

18.03.20

Usnesení vlády ČRVláda na mimořádném zasedání ve středu 18. března schválila několik nových opatření v souvislosti s bojem proti šíření koronaviru. Zavádí zákaz pohybu a pobytu mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Zároveň se pro seniory nad 65 let speciálně vyčlenil čas k nakupování potravin, a to od 8.00 do 10.00. 

 

Vláda na dnešním mimořádném zasedání rozhodla, že od 19. března se všem osobám zakazuje pobyt a pohyb mimo bydliště bez ochranných prostředků dýchacích cest. Jako ochranné prostředky se počítají roušky, respirátory, ústenky, šátky, šály či jiné prostředky, které brání šíření kapének.

 

Od 19. března vláda zakazuje přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin všem osobám mimo seniory nad 65 let, a to v čase od 8.00 a 10.00. Výjimku mají majitelé a zaměstnanci prodejny. Ministr zdravotnictví vydal nové mimořádné opatření, kterým se tento zákaz rozšířil i na prodejny hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží, lékárny a výdejny zdravotnických prostředků.

 

 

Usnesení Vlády ČR o zavedení povinnosti nosit ochranné prostředky a o vyčlenění času seniorům pro nakupování potravin

 

Zdroj Úřad Vlady ČR