Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 28.5.2020

Město Vysoké Mýto přijme terénního pracovníka / pracovnici

27.05.19

urad LargeMěsto Vysoké Mýto nabízí pracovní místo na pozici terénní pracovník / pracovnice pro sociální službu - terénní programy v sociálně vyloučených romských lokalitách ve Vysokém Mýtě. Práce je vhodná pro uchazeče s úplným středním odborným vzděláním, výhodou je vzdělání dle zákona o sociálních službách pro sociální pracovníky. Požadujeme trestní bezúhonnost. Pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou s možností jeho každoročního obnovení, předpokládaný termín nástupu dle dohody. Přihlášku lze podat písemně na adresu Město Vysoké Mýto, B. Smetany 92, 566 01 Vysoké Mýto, nebo osobně do podatelny Městského úřadu, B. Smetany 92, Vysoké Mýto, do 28. 6. 2019 do 14.00. Bližší informace k pozici terénní pracovník / pracovnice pro sociální službu - terénní programy v sociálně vyloučených romských lokalitách podá Ing. Iveta Fajglová, vedoucí odboru sociálních služeb, tel.: 465 424 306, 777 755 276, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Charakteristika vykonávané činnosti:

Sociální služba - terénní programy v sociálně vyloučených romských lokalitách poskytuje základní činnosti jako je zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a dále zejména pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí, jako je vyřizování běžných záležitostí, obnova nebo upevnění kontaktu s rodinou, pomoc a podpora při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování osob, sociálně terapeutické činnosti vedoucí k rozvoji nebo udržení osobních sociálních schopností a dovedností a dále poskytování informací o rizicích spojených se současným způsobem života a snižování těchto rizik. Terénní sociální práce napomáhá zabránit sociálnímu vyloučení osob, které jsou jím ohroženy pro krizovou sociální situaci, životní návyky a způsob života vedoucí ke konfliktu se společností.

 

Pracovní pozice terénní pracovník / pracovnice pro sociální službu - terénní programy v sociálně vyloučených romských lokalitách je financována z dotací, proto bude pracovní smlouva uzavřena na dobu určitou, a to do konce roku 2019. V souvislosti s poskytnutou dotací bude pracovní smlouva každoročně obnovována. Projekt je ve Vysokém Mýtě realizován již několik let, nový terénní pracovník bude patřičně zaškolen a mentorován pracovníkem, který z této pozice přechází na jiné pracovní místo v rámci městského úřadu.