Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 2.6.2020

Od 14. května bude pro přejíždění silnice I/35 sloužit křižovatka s ulicemi Pražská a Riegerova

08.05.19

KrizovatkyV neděli 12. května bude dokončena první etapa rekonstrukce silnice na průtahu Vysokým Mýtem v úseku od křižovatky silnice I/35 s ulicí Vraclavská ke křižovatce s ulicí Rokycanova. Před jejím dokončením bude od čtvrtka 9. května do neděle 12. května na silnici pokládán nový asfaltový povrch. Na první etapu naváže v úterý 14. května dopoledne druhá etapa rekonstrukce vozovky v úseku od křižovatky silnice I/35 s ulicí Rokycanova po křižovatku s ulicí Gen. Svatoně. Potrvá do poloviny června a v jejím průběhu bude uzavřena křižovatka silnice I/35 s ulicí Prokopa Velikého. Pro přejíždění silnice I/35 bude v druhé etapě rekonstrukce průtahu městem zprovozněna křižovatka silnice I/35 s ulicemi Pražská a Riegerova, která bude řízena semafory.

 

 

Objízdná trasa zůstává stejná jako v první etapě. Ve směru od Hradce Králové vede na okraji Vysokého Mýta vpravo po místní komunikací přes ulici Průmyslovou, s odbočením vpravo na ulici Vraclavskou a dále vlevo, po tzv. „Peklovecké“ k silnici III/35711 (tzv. „Vanická“) a zpět do ulice Gen. Svatoně, ze které vyústí na křižovatku se silnicí I/35. Opačný směr Olomouc – Hradec Králové bude veden volnou polovinou vozovky po staveništi.

 

Poslední třetí etapa rekonstrukce vozovky v úseku od křižovatky silnice I/35 s ulicí Gen. Svatoně po okružní křižovatku bude probíhat od poloviny června do konce července. V průběhu této etapy povede objízdná trasa ve směru od Litomyšle z kruhového objezdu ulicí Českých bratří, vlevo ulicí Jeronýmovou, dále Litomyšlskou ulicí vlevo na ulici Prokopa Velikého, ze které se na světelné křižovatce vrátí na silnici I/35 vpravo směr Hradec Králové. Opačný směr Hradec Králové – Olomouc bude veden volnou polovinou vozovky po staveništi.