Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je úterý 25.6.2019

Stovky lidí přišly na adventní kujebácký jarmark a rozsvícení vánočního stromu

03.12.18

DSC 0119 LargeVysoké Mýto se 1. prosince probudilo do bílého sobotního rána. Zasněžené náměstí Přemysla Otakara II. přivítalo stovky lidí, kteří si nenechali ujít adventní kujebácký jarmark. Ten se již tradičně koná v předvečer zahájení adventu. Letošní nabídka byla opravdu bohatá, a to jak do počtu prodejců, tak i pestrosti jejich sortimentu. Prodávalo se nejrůznější vánoční zboží, ale i keramika, výrobky z proutí a textilu, které poslouží po celý rok. Náměstím voněla medovina, punč, svařené víno a spousta dobrot. Reportáž z jarmarku a rozsvícení vánočního stromu naleznete ZDE, fotogalerii Adély Kotrbové ZDE, Aleše Felgra ZDE a Lukáše Rufera ZDE.

 

Sváteční náladu podtrhl vánočně laděný hudební program. Na pódiu vystoupili žáci Speciální základní a praktické školy Vysoké Mýto a Základní školy Knířov. Zatančil T-komplex a zahrála kapela Parkoviště pro velbloudy. V odpoledním bloku zazpívaly pěvecký sbor Otakar a dětský pěvecký sbor Karosáček. Finále kulturního programu patřilo pěveckým sborům Kamínek a Korálek ze Základní umělecké školy Vysoké Mýto.

 

Starosta František Jiraský na závěr poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci adventního kujebáckého jarmarku, zaměstnancům Vysokomýtské kulturní, městského úřadu, vystupujícím i společnosti ČEZ, jež byla partnerem rozsvícení vánočního stromu. „Advent by měl být dobou uklidnění, přemýšlení, rozjímání a smíření, abychom se dokázali odrazit do nového roku a začít ho něčím lepším a krásnějším. Chtěl bych vám popřát, abyste si advent užili každý podle sebe a se svými blízkými se dočkali nadílky pod vánočním stromečkem. Přeji vám, abyste byli hlavně spokojení a šťastní,“ řekl starosta.

 

Foto Adéla Kotrbová

 

DSC 0149 Large DSC 0281 Large
   

 

Foto Aleš Felgr

 

IMG 6893 Vysoke Mto foto Ale Felgr
   

 

Foto Lukáš Rufer

 

13 ADV KUJ JARMARK 12 01 201810 59 dop. DSCF1408 Large 23 ADV KUJ JARMARK 12 01 201811 12 dop. DSCF1451 Large