Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 25.5.2020

Na trailech na Vinicích se opět konají cyklistické závody žáků základních škol

04.05.18

Cyklozavody na trailech 47 Městské trailové tratě na Vinicích budou ve čtvrtek 10. května dopoledne dějištěm dalších cyklistických závodů. Svoje cyklistické zkušenosti a odvahu na nich předvedou žáci vysokomýtských základních škol. Stejně jako vloni budou závodníci rozděleni do věkových kategorií a podle nich budou mít uzpůsobenou délku a náročnost tratě. „V rámci cyklistických závodů zprovozníme novou pumptrackovou dráhu a propojky trailů, které jsme nedávno dokončili. S jejich výstavbou nám finančně opět pomohl Pardubický kraj,“ řekl starosta František Jiraský. Pumptracková dráha dlouhá 106 metrů je určená k dovednostní jízdě prakticky bez šlapání. Dynamika jízdy vzniká při přenášení váhy a pumpováním tlumičů. Mezi stávajícími traily město vytvořilo propojky o celkové délce 475 metrů, které umožňují větší výběr tras.

 

Touto etapou budování sportovně relaxačního areálu na Vinicích nekončí. „V další etapě, kterou máme připravenou, zbývá postavit venkovní tělocvičnu s prvky jak pro dospělé, tak i pro děti, a doplnit mobiliář,“ upřesnil další plány místostarosta Martin Krejza.      

 

První etapa trailových tratí na Vinicích vybudovaná koncem roku 2016 se setkala s příznivým ohlasem cyklistické veřejnosti, proto se město rozhodlo pro jejich doplnění a postavení venkovní tělocvičny.         

 

Foto Aleš Felgr