Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 23.8.2019

Proměna školní jídelny. Moderní a příjemné prostředí a výborná strava

20.03.18

 

DSC 0415Během jarních prázdnin prošla školní jídelna v domově mládeže v ul Gen. Závady ve Vysokém Mýtě proměnou. Část interiéru byla ve službě od jeho otevření v roce 1976 a část sloužila strávníkům od roku 1992. ”Snažíme se vařit moderně a dát stravování něco navíc. Pořádáme nejrůznější akce v podobě mezinárodních kuchyní, strávníci mají možnost hlasovat o tvorbě jídelního lístku, pořádáme doplňkové programy.  Chceme být živým, moderním zařízením. To vše jsme chtěli promítnou i do přestavby interiéru. Vybrali jsem stylový, designový, ale velmi funkční nábytek. Prostor jsme barevně proměnili a vyměnili řadu doplňků. Věříme, že našim strávníkům bude v novém prostoru chutnat,” řekl ředitel Lukáš Dejdar.

 

 

Ve školní jídelně se přeměnil strop. Bílá barva opticky zvětšila prostor. Nové LED osvětlení dalo místnosti nové světlo a zároveň bude šetřit elektrickou energii. Výmalba pak prostor příjemně člení. V hlavní části školní jídelny je patrné sloupové členění, které drží tvar okolo celé místnosti. “Vzniklé obrazce na protější stěně výdejových okének využijeme pro promítání z projektorů. Místnost se tak dá během chvíle proměnit v konferenční prostor. Díky snadné manipulaci a skladnosti židlí jsme schopni rychle měnit uspořádání. Možné je divadelní, banketové i školní uspořádání. Prostor je tak vhodný pro konference, schůze, zasedání. Kapacita je až 150 osob,” řekl ředitel zařízení.

 

Desky stolů jsou z tvrdého grafitového materiálu, který se používá do velkých provozů s vysokou zátěží. Jeho výhodou je nejen dobrá odolnost, ale také příjemný vzhled. Židle jsou z kvalitního plastu. Mají velký široký sedák. Jsou anatomicky tvarované, čímž se zvyšuje komfort při jejich používání. 

 

Zdroj a foto Správa školských zařízení  - domov mládeže a školní jídelna, Vysoké Mýto 

 

 

b DSC 0369
   
DSC 0374 DSC 0385
   
DSC 0391 dsc 0401
   
DSC 0407 DSC 0408
   
DSC 0410 2 DSC 0419