Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 18.1.2020

Výstava cestovního ruchu DOVOLENÁ

28.04.06

DOVOLENÁ
Výstava cestovního ruchu

Od pátku 21. 4. do neděle 23.4. se Město Vysoké Mýto prezentovalo na výstavě cestovního ruchu DOVOLENÁ  na ostravském výstavišti Černá louka.

Výstava DOVOLENÁ je již tradiční a návštěvnicky oblíbená akce věnovaná cestovnímu ruchu a turismu. Je prohlídkou spektra cestovních kanceláří i jednotlivých turistických destinací. Letos se konala již po deváté.
Každoroční součásti odborného doprovodného programu je významná konference se zaměřením na problematiku destinačního managementu. V letošním roce byla tato konference zaměřena na dopravu jako předpoklad i nástroj rozvoje cestovního ruchu.

Prezentace krajů České republiky byla obohacena i o účast polských a slovenských regionů a subjektů cestovního ruchu.  Slovenská agentura pro cestovní ruch připravila pro návštěvníky řadu novinek, ať již ukázky lidových řemesel, slosovací anketu nebo  ochutnávky slovenských gastronomických specialit. Kulturu a folklor polských regionů prezentovaly soubory lidové hudby i tance.
 
V rámci výstavy proběhlo přípravné a seznamovací kolo soutěže „Turisté vítáni“, určené především studentům středních škol. Mladí lidé si tak mohli vyzkoušet svou fantazii a originalitu v „přímém přenosu“ při řešení konkrétních situací z oblasti cestovního ruchu. Obdivovatelé pohádkového světa mohli navštívit výstavní expozici strašidel paní Klimtové. Zájemci o zlato si mohli sami nějaké narýžovat a odnést a milovníci golfu si mohli vyzkoušet různé údery na trenažéru, případně si vybrat něco do své výbavy v sekci věnované tomuto sportu.