Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 30.11.2020

Vysokomýtská Naděje hledá dobrovolníky

04.11.20

Vysokomýtská Naděje hledá dobrovolníkyKritickou situaci kvůli nákaze covid-19 musí řešit většina zařízení starajících se o seniory. Akutní je zejména nedostatek personálu. „V těchto dnech se především snažíme pomáhat sociálním službám, které pečují o seniory. Jsou to skupiny, které jsou nejohroženější nákazou čínským virem,“ řekl starosta František Jiraský. Město domovům pro seniory mimo technické pomoci například s dezinfekcí také poskytlo zdarma Vysokomýtský zpravodaj. Ten jejich klientům pomůže ukrátit dlouhou chvíli a zpříjemnit dny, kdy jsou izolováni a nemůžou ven. 

 

Složitá situace je teď v Naději. „Asi nejdůležitější, s čím se potýkáme, je několik testovaných klientů, kteří jsou pozitivní a zároveň nám začínají přicházet pozitivní testy na covid i u zaměstnanců. Začínáme mít nedostatek zaměstnanců a sháníme, kdo by je nahradil, nejlépe dobrovolníky, kteří by byli schopni pracovat třeba i přes týden,“ řekl ředitel Naděje Milan Nádvorník. „Nejedná se jen o přímou péči z hlediska pečovatelek nebo zdravotních sester, ale i o pomocný personál třeba při úklidu a dezinfekci nebo v technických profesích. Tam všude jsou tyto instituce oslabené a potřebují pomoct,“ řekl starosta.

 

Na jaře zde hodně pomáhali studenti zejména z místního gymnázia. „Byli schopni tady pracovat celou dobu jako dobrovolníci, nicméně nyní funguje distanční výuka a oni v té době, kdy bychom je potřebovali, nemohou,“ řekl ředitel Nádvorník. „Děkujeme za pomoc Základní škole Javornického. Tato škola ve středu 4. listopadu poslala první dobrovolníky, kteří se velmi dobře zapojili do pomoci. Jsme za ně vděční, přesto každá další pomoc je vítána,“ dodal Milan Nádvorník. Do pomoci seniorům se od 9. listopadu zapojí také zaměstnankyně technických služeb. 

 

Pokud chcete pomoci, kontaktujte pracovníky Domu pokojného stáří Naděje. „Ideální je spojit se s námi na telefonu nebo mailu, potom se domluvíme, co by bylo konkrétně možné a kde bychom byli schopni nabízenou pomoc využít,“ doplnil ředitel Naděje. 

Naděje Vysoké Mýto vyzývá dobrovolníky o pomoc 

Reportáž Vysokomýtská Naděje hledá dobrovolníky