Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 30.10.2020

Výzva starosty Františka Jiraského k omezení společenských kontaktů

15.10.20

Foto Jaroslav HorákVážení spoluobčané,

každým dnem přibývají v České republice další lidé nakažení čínskou chřipkou a současně rostou i počty těch, jejichž zdravotní stav vyžaduje péči v nemocnici. Při současném nárůstu panují vážné obavy, že pro ně nebude v nemocnicích dostatek míst. Podle zveřejněných údajů ve středu přibylo 9544 prokázaných případů, nejvíc za jediný den od začátku epidemie. V celostátních přehledech se za poslední týden v souvislosti s vysokým nárůstem počtu nakažených objevilo i Vysoké Mýto. Údaj 388 případů je sice za celý správní obvod, který zahrnuje 38 obcí a města Choceň a Vysoké Mýto, ale i tak se jedná o poměrně vysoké číslo, které bychom neměli brát na lehkou váhu. Podaří se nám ho snížit jen tehdy, když každý začneme hned teď u sebe.

 

Vzhledem k rekordnímu nárůstu počtu nemocných každého z vás vyzývám k dobrovolné karanténě. Nečekejme prosím na to, až nám to nařídí. Začněme sami teď hned. Nic lepšího pro sebe navzájem nemůžeme nyní udělat. Zdržujme se co nejvíce ve svých domovech a omezme osobní kontakty s lidmi mimo domácnost, odložme návštěvy příbuzných a známých. Na veřejnost vycházejme jen v nejnutnějších případech. V uzavřených prostorách mimo domov, například v obchodech, nosme roušky a dodržujme od ostatních lidí bezpečnou vzdálenost dva metry. Nezapomínejme ani na důkladné mytí a desinfekci rukou.

 

Buďme prosím zodpovědní, trpěliví a ohleduplní. Probuďme v sobě opět pocit sounáležitosti a vzájemnou solidaritu. Jsem přesvědčen, že jen tak současnou nepříznivou situaci společně zvládneme.

 

František Jiraský, starosta

 

 

Shrnutí informací z Vysokého Mýta

 

Městský úřad Vysoké Mýto omezil od 12. října do 25. října úřední hodiny pro veřejnost. Otevřeno bude pouze v pondělí a ve středu od 12.00 do 17.00. Žádáme občany, aby své záležitosti vyřizovali na městském úřadu osobně jen v nejnutnějších případech a v maximální míře využili konzultace po telefonu, případně elektronickou cestou.

 

Projednávání přestupků předvolaných na 26. října na městském úřadu je z důvodu vládních krizových opatření zrušeno. O náhradním termínu budou předvolaní písemně vyrozuměni.

 

Město Vysoké Mýto poskytne sociální pomoc potřebným, osamělých a nemocným v rámci systému poskytovaných sociálních služeb. V případě potřeby kontaktujte odbor sociálních služeb, tel. 465 424 306, 777 755 276.

 

Základní škola Jiráskova ve Vysokém Mýtě od 14. října poskytuje péči o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, ozbrojených sil a dalších složek integrovaného záchranného systému, hygienických stanic a také poskytovatelů zdravotních a sociálních služeb. Hlídání je zajištěno v budově druhého stupně základní školy. V případě zájmu o tuto službu volejte ředitelku školy Mgr. Mirku Pátkovou tel. 736 642 506.

 

Farmářské trhy pořádané tradičně každý pátek na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě jsou vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením až do odvolání zrušeny.

 

V souvislosti s krizovými opatřeními se ve Vysokém Mýtě se opět rozjela nabídka restaurací, hospod a dalších stravovacích zařízení tzv. prodej jídla ve výdejním okénku. Některá z nich nabízí i možnost rozvozu. Informace jsou z 15. 10.

 

Další zajímavou službu připravila firma Kubík, která ve své prodejně nabízí bezpečný nákup do tašky. Stačí nákup do 10.00 objednat telefonicky na tel. 775 873 902, nebo e-mailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Na prodejně pak nákup připraví k vyzvednutí.