Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 30.10.2020

Zastupitelstvo schválilo převod areálu nemocnice v Hradecké ulici (aktualizováno)

22.09.20

Ilustrační foto Lukáš ŠteflZastupitelstvo města schválilo 16. září darování areálu nemocnice v Hradecké ulici ve Vysokém Mýtě do vlastnictví Pardubického kraje. Přijetí daru bude ještě schvalovat zastupitelstvo Pardubického kraje. „Schválení na kraji bude čekat na nové krajské zastupitele. Když všechno dobře půjde, očekáváme, že do konce roku převod schválí a od 1. ledna by mohl kraj působit ve svém. Převodem chceme kraji ulehčit zejména administrativně a daňově další investice do nemovitostí,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Převodem areálu v Hradecké ulici se dovrší několikaleté debaty a diskuze mezi představiteli města a kraje, které se týkaly financování investic a oprav v nemocnici. „Kraj dal jasně najevo, že má zájem převést všechny nemocniční budovy do svého vlastnictví, aby v budoucnu už investoval do svého majetku,“ řekl starosta.

 

První převod se uskutečnil už v loňském roce, kdy město darovalo Pardubickému kraji budovu v Žižkově ulici, kde Vysokomýtská nemocnice poskytuje službu následné lůžkové zdravotní péče.

 

S převodem areálu v Hradecké ulici se vyčkalo, až skončí soudní spor společnosti B. Braun Avitum s městem o neplatnost nájemní smlouvy se společností Fresenius Medical Care – DS, která v nemocnici provozuje dialyzační středisko. Spor byl ukončen letos rozsudkem odvolacího soudu a dopadl pro město příznivě. Jakmile byl soud u konce, projevil kraj o tento areál zájem. 

 

Stejně jako v případě budovy nemocnice v Žižkově ulici zastupitelstvo města schválilo bezúplatný převod s podmínkou, že pokud by kraj areál v budoucnu nepotřeboval pro Vysokomýtskou nemocnici, převede ho zpátky do majetku města.

 

Ilustrační foto Lukáš Štefl

 

 

Stavba stanice zdravotnické záchranné služby, foto archiv Pardubický kraj

Pardubický kraj jako zřizovatel investuje do Vysokomýtské nemocnice nemalé finanční prostředky. Záleží mu na ní a počítá dál s jejím rozvojem. Příkladem dobré spolupráce města a kraje je nová budova stanice zdravotnické záchranné služby.


Město dalo kraji k dispozici městský pozemek a provedlo demolici nepotřebných budov. Kraj pak na uvolněném místě postavil novou záchranku.

 

V prosinci letošního roku bude stavba předána do užívání ZZS Pardubického kraje, s tím že zahájení provozu je naplánováno na únor 2021.

 

Více informací na stránkách Pardubického kraje Stanice záchranky ve Vysokém Mýtě je před dokončením

 

 

Stavba stanice zdravotnické záchranné služby, foto archiv Pardubický kraj