Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 23.9.2020

Vysoké Mýto prožilo víkend nabitý kulturou (aktualizováno)

08.09.20

Foto Lukáš RuferKoncerty, výstavy, studentský festival a letos i Sodomkovo Vysoké Mýto. To všechno se odehrálo ve městě 4. a 5. září v rámci letošních Městských slavností. Vše odstartoval tradiční studentský festival GYMJAM. Dopoledne gymnazisté připravili program pro děti ze základních škol. Odpoledne a večer si po průvodu městem vychutnávali oblíbené kapely v amfiteátru M-klubu. Městská galerie připravila vernisáž výstavy obrazů s názvem Obyčejný svět Jaromíra Krosche. Výstava byla zahájena za hudebního doprovodu Markéty Hapka Voříškové a Jiřího Vedrala.

 

V zaplněném Husově sboru si lidé v pátek večer užili, byť s nezbytnou rouškou na obličeji, výborný koncert vysokomýtského Pěveckého sboru Otakar. „Jsme rádi, že jsme mohli Městské slavnosti uspořádat a že jsme se vešli do mantinelů všech možných nařízení. Myslím si, že se slavnosti vydařily. Letos byla zvláštní situace, že byly spojeny se Sodomkovým Vysokým Mýtem,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Hlavním dnem Městských slavností byla sobota. „Letošní Městské slavnosti byly do jisté míry poznamenané epidemií koronaviru, ale my jsme se toho nezalekli. Rozdělili jsme akci na dvě stage. Jedna stage je tradičně na náměstí, druhá stage byla v amfiteátru M-klubu,“ řekl dramaturg Vojtěch Sedláček.

 

Foto Marie LněničkováLetošní ročník byl speciální i v tom, že na Městské slavnosti nepřijely obvykle početné delegace z partnerských měst. „Až na jednu výjimku. Pozvali jsme zástupce partnerského Korbachu. Přijel pan starosta s bývalým panem tajemníkem a společně jsme oslavili 20 let od podpisu partnerské smlouvy. Jsme moc rádi, že jsme si mohli osobně říct, že partnerství funguje a že stojíme vzájemně o to, aby dále pokračovalo a rozvíjelo se,“ řekl starosta. Na počest výročí partnerství byl společně vysazen platan před domovem mládeže.  

 

Městské slavností toho nabídly opravdu hodně. Škoda jen, že krásný den trochu pokazil přívalový déšť. I přesto se vysokomýtští veselili až do rána.

 

 

 

 

Reportáž Vysoké Mýto prožilo víkend nabitý kulturou

Reportáž Na Sodomkově Vysokém Mýtě se představily autoveterány značky Tatra

Fotogalerie Lukáše Rufera - Zahajovací koncert Městských slavností, 4. 9. 2020, vystoupil Pěvecký smíšený sbor Otakar

Fotogalerie Lukáše Rufera - GYMJAM, 4. 9. 2020

Fotogalerie Lukáše Rufera – zasazení platanu, Sodomkovo Vysoké Mýto a Městské slavnosti

Fotogalerie Aleše Felgra – Kujebácký jarmark

Fotogalerie Marie Lněničkové – Sodomkovo Vysoké Mýto, zahájení Městských slavností

Fotogalerie Jana Vlčka, Aleše Felgra a Ivety Petrové – připomínka 20. výročí od podpisu smlouvy o partnerství mezi Vysokým Mýtem a Korbachem

 

Městské slavnosti, foto Lukáš Rufer

Zahájení Městských slavností, foto Lukáš Rufer

 

Foto Lukáš Rufer

 

Foto Lukáš Rufer  Foto Lukáš Rufer
   

Foto Lukáš Rufer

 Foto Lukáš Rufer
   
Foto Lukáš Rufer  Foto Lukáš Rufer
   

Foto Lukáš Rufer

 Foto Lukáš Rufer
   
Foto Lukáš Rufer Foto Lukáš Rufer
   
Foto Lukáš Rufer Foto Lukáš Rufer