Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.9.2020

Výběhové schodiště ve sportovně relaxačním areálu na Vinicích

29.06.20

Výběhové schody, foto Petr NovákVe sportovně relaxačním areálu na Vinicích vyrostlo výběhové schodiště s celkovým převýšením 18 metrů. Schodiště má 85 stupňů a je dlouhé 45 metrů. Tento nový sportovní prvek je vhodný pro zlepšení kondice rekreačních sportovců i jako doplněk tréninků pro všechny druhy sportů. Vedle výběhového schodiště by měla být postavena ještě desetimetrová skluzavka pro děti. V areálu se dále počítá s novými balančními prvky pro cyklisty. 

 

Město plánuje rozšíření sportovně relaxačního areálu i do okolních lesů. „Záměrem města je vytvořit v lesích na horních Vinicích a v okolí rybníka Chobot relaxační prostor pro občany města. Prvním areálem, který jsme vybudovali, jsou cyklotraily a dvě venkovní tělocvičny,“ řekl starosta František Jiraský a dodal: „Perspektivně uvažujeme o infrastruktuře pro pěší turistiku, pro běžce a pro další druhy cyklosportů.“

 

V současné době město připravuje rozšíření městských trailových tratí o dalších pět kilometrů směrem na Podrážek. Tratě budou respektovat současný terén a povedou po zpevněných cestách.

 

Sportovně relaxační areál na Vinicích vzniká postupně. V roce 2016 město vybudovalo trailové tratě, o rok později pumptrackovou dráhu a propojky trailových tratí. V roce 2018 k nim přidalo altán a dvě workoutové tělocvičny. Jedna z nich obsahuje herní a balanční prvky pro děti a druhá FIT prvky pro dospělé. Tělocvičny jsou určeny pro všechny věkové kategorie a mohou sloužit ke cvičení, zábavě i k relaxaci.