Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 24.1.2021

Prodej pozemků v lokalitě za pivovarem (aktualizováno 30. 7.)

18.06.20

Zasíťování pozemků na poli za pivovarem, foto archiv Vysoké MýtoNa poli za bývalým pivovarem město postupně buduje infrastrukturu pro výstavbu nových rodinných domů. Mezitím, co na pozemcích zasíťovaných před dvěma roky už rostou nové domy, město zainvestovalo další inženýrské sítě a připravuje prodej nových 21 pozemků.

 

V první etapě byly vybudovány inženýrské sítě pro osm pozemků určených pro výstavbu řadových rodinných domů, které město prodalo jako celek veřejnou licitací, a pro dvanáct pozemků pro samostatné rodinné domy. Ty byly zařazeny do losování. Deset pozemků se prodalo a dva jsou stále ještě volné k prodeji.

    

V současné druhé etapě město staví infrastrukturu pro výstavbu dalších 21 samostatných rodinných domů. Během letních měsíců v lokalitě dokončí komunikace, chodníky a veřejné osvětlení a vybuduje dětské hřiště. Nakonec na podzim vysadí stromy a další zeleň.  

 

V návaznosti na blížící se dokončení inženýrských sítí město zveřejnilo záměr prodeje pozemků. Největší z nich má výměru 1 050 metrů čtverečních a nejmenší 712 metrů čtverečních. Město bude pozemky prodávat za stejnou cenu jako v první etapě, tedy za 1 750 korun za metr čtvereční včetně DPH. Způsob prodeje bude odlišný než v první etapě. „Neočekáváme už tak velkou poptávku po pozemcích, protože většinu zájemců se již podařilo uspokojit v první etapě. Proto nyní počítáme s trochu odlišným systémem prodeje pozemků než minule, kdy jsme je losovali,“ řekl starosta František Jiraský.

 

Pokud o konkrétní pozemek požádá do 29. července jeden zájemce, který bude mít zároveň uhrazenu zálohu na kupní cenu ve výši 30 tisíc korun, bude doporučen zastupitelstvu města na jeho nejbližším zasedání jako kupující. V případě doručení více žádostí na koupi téhož pozemku bude zájemcům tato skutečnost sdělena a nabídnuta možnost zvolit si jeden náhradní pozemek. Následně, na zasedání zastupitelstva města, bude z došlých žádostí o tento konkrétní pozemek jedna žádost vylosována a zájemce, který podal tuto žádost, bude doporučen zastupitelstvu města jako kupující. U nevylosovaných zájemců bude zastupitelstvu města doporučeno prodat jim vybraný náhradní pozemek.

 

Oproti první etapě se částečně liší také podmínky prodeje. Zájemcem o koupi může být pouze fyzická osoba, případně fyzické osoby, a ty mohou koupit pouze jednu stavební parcelu.

 

Úplné znění oznámení záměru prodeje, jehož přílohami jsou formulář žádosti a další dokumenty, je zveřejněno na úřední desce Městského úřadu Vysoké Mýto

 

 

Situační mapa pozemků   

Situační mapa pozemků 19. 6. 2020
 
 Informace o podaných žádostech - stav k 30. 7. 2020
 Stav podaných žádostí k 30. 7. 2020
 

 

Na úřední desce jsou rovněž zveřejněna oznámení prodeje dvou pozemky z první etapy: pozemek parc. č. 4666/405 a pozemek parc. č. 4666/406.