Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 16.1.2021

Ministerstvo zdravotnictví připravilo pravidla uvolňování opatření od 25. května

20.05.20

Ilustrační foto archiv Ministerstvo zdravotnictví ČRMinisterstvo zdravotnictví připravilo další hygienická pravidla pro provozy, které mohou od 25. května opět otevřít. Týká se to zejména vnitřních prostor stravovacích provozů, hotelů, kempů a dalších ubytovacích zařízení, otevírají se vnitřní prostory hradů a zámků, zoologické a dendrologické zahrady nebo koupaliště. Konání hromadných akcí je možné až pro 300 osob ve stejný čas. Povolují se také návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízení.

 

I v této vlně rozvolňování přijatých opatření však platí přísná hygienická pravidla. Hromadné akce ve vnitřních i venkovních prostorech je možné s účastí maximálně 300 osob. Obnovily se také stravovací služby, jejichž provoz je umožněn i uvnitř restaurací, barů nebo kaváren, platí však jen do 23 hodin. Mezi 23 a 6 hodinou ranní může fungovat pouze výdejní okénko, služba s sebou nebo rozvoz. Stravování je umožněno také v rámci nákupních center, ale i nadále platí, že jsou omezeny odpočinkové zóny či dětské koutky a další místa, kde by mohlo docházet ke shlukování osob.

 

Mezi další obnovené provozy patří hotely, kempy a další ubytovny; jsou umožněny služby, kde dochází k porušování integrity kůže (tetování, piercing), nově je také možné využívat při sportovních aktivitách zázemí sportovních zařízení, tedy sprchy, šatny a umývárny.

 

Rozvolňuje se také režim pro nošení roušek. Nadále platí, že roušku je třeba nosit ve všech vnitřních prostorech, v prostorech veřejné dopravy nebo venku, pokud se nacházíme v bezprostřední blízkosti dalších osob, mimo členů domácnosti. Za specifických podmínek se povolí také návštěvy ve zdravotnických a sociálních zařízeních.

Více informací ZDE

 

Mimořádné opatření - omezení provozu zdravotnických zařízení lůžkové péče a zařízení sociálních s účinností od 25. 5. 2020 

 

Zdroj Ministerstvo zdravotnictví ČR

 

 
Pravidla od 25.5.2020
 
Letak od 25.5.2020