Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je čtvrtek 29.10.2020

Palubovka ve sportovní hale svítí novotou

19.05.20

Renovovaná palubovka ve sportovní hale, foto Aleš FelgrMěsto využilo uzavření sportovišť kvůli epidemii koronaviru k uspíšení plánované renovace podlahy v městské sportovní hale. „Palubovka je stará osmnáct let a před pěti byla přelakována. V posledním roce se množily stížnosti, především od futsalového týmu, že klouže. I přes velmi pečlivou údržbu se nedařilo docílit takového povrchu, jaký by měl být. Ukázalo se, že je to záležitost laku a že je potřeba palubovku předělat,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Město zvažovalo několik variant řešení. Jednou z nich byla i kompletní výměna podlahy. „Zvažovali jsme tři varianty, od přebroušení a přelakování povrchu až po variantu, že odstraníme všechno a položíme novou podlahu. Po konzultacích s odbornými firmami jsme dospěli k závěru, že spodní rošty jsou naprosto v pořádku. Stejně tak lamely, které stačí několikrát přebrousit a přelakovat,“ řekl místostarosta.

 

S renovací palubovky se počítalo v srpnu, aby byla připravena na příští sezonu. „Když přišla epidemie a všechno se zavřelo, tak se renovace povrchu provedla už v dubnu. Nyní probíhá vytvrzení laku a jakmile to situace dovolí, bude se v hale moci zase sportovat. Věřím, že stížnosti na palubovku budou minulostí,“ dodal místostarosta. Renovace palubovky byla dokončena začátkem května. Město stála půl milionu korun.

 

V současné době je hala připravena na spuštění provozu. „Hala byla hodně vytížená a uklidit ji třeba po večerním zápasu Nejzbachu, kdy ráno se začínalo znovu, bylo pro nás velmi náročné. Těšíme se, že nyní bude údržba palubovky jednodušší a rychlejší,“ řekl Lukáš Dejdar, ředitel Správy školských zařízení – domov mládeže a školní jídelna.

 

Na nový povrch podlahy byla nalajnována hřiště pro futsal, florbal, basketbal a volejbal. „Snažili jsme se zachovat hřiště, jak byla, abychom využili potenciál haly pro sporty provozované ve městě. Moc se těšíme, až na palubovku budou moci děti a dospělí vyběhnout a opět zahájíme provoz,“ dodal Lukáš Dejdar.

 

Reportáž o renovaci palubovky ve sportovní hale

 

Foto Aleš Felgr

 

Renovovaná palubovka ve sportovní hale, foto Aleš Felgr Renovovaná palubovka ve sportovní hale, foto Aleš Felgr
   
Renovovaná palubovka ve sportovní hale, foto Aleš Felgr Renovovaná palubovka ve sportovní hale, foto Aleš Felgr