Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 16.1.2021

Školy a školská zařízení ve Vysoké Mýtě začínají s postupným obnovením provozu

08.05.20

Porada s ředitelem a ředitelkami školských organizací, foto Jan VlčekVedení města probralo s ředitelem a ředitelkami školských organizací zřizovaných městem Vysokým Mýtem záležitosti spojené s postupným obnovováním provozu. Na základě opatření vlády se s tím může začít už příští týden. "Všechny školy a školská zařízení zřizovaná městem mají zajištěny podmínky splňující hygienické pokyny vydané Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jsou tedy připravené na otevření," řekla vedoucí odboru školství, kultury a sportu Jindřiška Klaudová.

 

Uzavření základních škol nejvíce zasáhlo žáky devátých ročníků, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy. Teď mají co dohánět. Proto budou první, kteří půjdou od 11. května do školy.

 

Za čtrnáct dní po žácích devátých ročníků, v pondělí 25. května, zahájí výuku na prvním stupni základních škol, a to formou školních skupin. Účast ve škole bude nepovinná. Ředitelky vysokomýtských základních škol v této době mapují, jaký bude ze strany rodičů o výuku ve škole zájem. Předpokládá se, že někteří žáci zůstanou ještě doma a budou pokračovat ve výuce na dálku. Dvojí způsob výuky bude klást větší nároky na učitele, kteří budou nyní pracovat jak se žáky ve škole, tak i na dálku.  

 

Od 11. května obnoví postupně svoji činnost Mikádo - středisko volného času a Základní umělecká škola Vysoké Mýto. V Základní umělecké škole se opět rozběhne individuální výuka na hudební nástroje a sólový zpěv. Od 25. května začnou pracovat obory výtvarný, taneční a literárně dramatický. Jednotlivé skupiny bude ovšem tvořit maximálně pět žáků.

 

Mikádo - středisko volného času počítá i s letními tábory kromě tábora v Chorvatsku, který se letos neuskuteční.

 

Na znovuotevření se pečlivě připravují také mateřské školy. "Předpokládáme, že od 25. května obnovíme provoz mateřských škol. Rozhodující bude samozřejmě zájem rodičů," řekl starosta František Jiraský.  V červenci a srpnu budou mateřské školy otevřeny podle původního harmonogramu.  

 

Na provoz škol a školských zařízení budou po návratu žáků a dětí kladeny zvýšené hygienické nároky.  "Od začátku nouzového stavu zajišťujeme městským školským organizacím potřebné ochranné a dezinfekční prostředky. Rád bych zdůraznil, že s naší pomocí mohou počítat i po obnovení provozu," řekl starosta.

 

Pandemie a s ní související nouzový stav přinesly nečekané výzvy. Ve vysokomýtských školách se rozběhla výuka na dálku a někteří zaměstnanci školských zařízení se pustili do šití roušek. Za jejich přístup a nasazení se jim dostalo ze strany vedení města ocenění. "Děkuji zaměstnancům školských organizací za dosavadní zvládání nelehké situace i za jejich dobrovolnickou pomoc," poděkoval na setkání s ředitelkami a ředitelem škol a školských zařízení starosta František Jiraský.

 

Foto Jan Vlček