Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 29.5.2020

Seniorům a zaměstnancům Naděje a Ledaxu se kvůli epidemii změnil život

01.05.20

Seniorům a zaměstnancům Naděje a Ledaxu se kvůli epidemii změnil životVe Vysokém Mýtě působí dvě pobytová sociální zařízení pro starší spoluobčany - Domov pro seniory Vysoké Mýto Ledax a Dům pokojného stáří Naděje. Poklidný a spokojený život jejich obyvatel narušila počátkem března krizová opatření, která brání šíření současné epidemie. Ze dne na den bylo všechno jinak. "V Domově se změnil nejen život uživatelů našich služeb, ale i život pracovníků, kteří se o ně starají. Největším zásahem byl bezpochyby zákaz návštěv a zákaz opouštět Domov. Víme, jak důležitý je pro naše uživatele kontakt s rodinou," řekla ředitelka Domova pro seniory Irena Lavická a dodala: "Abychom tuto situaci alespoň trochu ulehčili, mohou rodinní příslušníci telefonovat na dva nové telefony, které jsou určené výhradně pro komunikaci uživatelů se svými rodinami. I když víme, že osobní kontakt to nemůže nahradit, jsme rádi, že tato možnost existuje."

 

Hned v prvních dnech pandemie začali lidé domovům pro seniory spontánně pomáhat. "Mnozí dobrovolníci šili roušky, tiskli štíty, nabízeli pomoc či přilepšení pro klienty i zaměstnance. Tato soudržnost a šikovnost nás potěšila a všem jednotlivcům i firmám moc děkujeme. Zároveň je pozitivní i pomoc úřadů se zabezpečením ochranných prostředků. Pomoc je pro nás důležitá nejen kvůli získání samotných potřebných věcí, ale i pro vědomí, že v tom nejsme sami. To nám dodává sílu neztrácet v NADĚJI naději. Poděkování patří rovněž našim zaměstnancům, kteří mají výrazně náročnější podmínky než při „běžném“ provozu," dodal ředitel Domu pokojného stáří Milan Nádvorník.

 

O tom, jak se nyní, v době ohrožení kronavirovou nákazou, žije ve vysokomýtských domovech pro seniory, vypráví nová videoreportáž.