Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 1.11.2020

Technické služby provádějí opravy komunikací, veřejného osvětlení i plovárny

27.04.20

Oprava nástupiště na autobusovém nádraží, foto Aleš FelgrTechnické služby se ve Vysokém Mýtě starají o komunikace, chodníky i veřejná prostranství a provádějí jejich údržbu a opravy. Také na letošní rok si připravily řadu stavebních akcí. „Některé z oprav jsou vyvolané činností jiných společností jako v případě opravy komunikace a chodníku v ulici V Peklovcích po loňské rekonstrukci vodovodu. Jiné akce jsou dlouhodobě plánované a některé se realizují z podnětu občanů,“ řekl místostarosta Martin Krejza.

 

Největší stavební akcí technických služeb je oprava komunikace a chodníku v ulici V Peklovcích, která probíhá od března a dokončena bude v polovině června. S opravou povrchu komunikace se letos počítá i v ulici Českých bratří, a to v úseku od křižovatky s ulicí Jeronýmova až po křižovatku s ulicí Javornického. Další oprava komunikace včetně odvodnění je naplánována na Brtči.

 

V posledních letech technické služby po úsecích opravují chodníky v Husově ulici podél silnice I/35. Na letošek tak v této ulici připravují opravu chodníku od Rašínovy ulice až po dům č. p. 294. Stejně jako při opravách předchozích úseků i tady bude povrch chodníku z litého asfaltu nahrazen betonovou dlažbou.

 

Připravuje se také nasvícení přechodů pro chodce. „Zvyšování bezpečnosti na komunikacích ve městě považujeme za jednu z dlouhodobých priorit, a to nejen na pětatřicítce. Technické služby proto letos provedou nasvícení přechodů pro chodce v ulicích Českých bratří, Prokopa Velikého a Jiráskova,“ řekl místostarosta.

 

Do poloviny června technické služby předláždí hlavní nástupiště na autobusovém nádraží. Bude stejně tak pohodlné a bezpečné jako ostatní dvě nástupiště opravená v druhé polovině roku 2018.

 

Další letošní akcí je instalace nového osvětlení a oprava částí chodníků v ulicích Na Karlově, Erbenova a Českých bratří v úseku od ul. Kpt. Poplera po ulici Brandlova. Souvisí s rekonstrukcí rozvodů elektrické energie, kterou realizovala společnost ČEZ distribuce. Veřejného osvětlení se budou týkat i opravy v Milíčově ulici, kde technické služby provedou výměnu stávajících sloupů a kabelů.

 

Aktuálně technické služby připravují městskou plovárnu na letní sezónu. Pustily se zde do rozsáhlejší opravy pravého břehu bazénu, instalují nové zábradlí ke skluzavce a položily nový úsek chodníku.

 

Technické služby se starají také o dětská hřiště ve městě i na místních částech a postupně je obnovují. Letos doplní herní prvky na dětském hřišti na Vinicích. 

 

Foto Aleš Felgr

 

Oprava pravého břehu na plovárně, foto Aleš Felgr Oprava pravého břehu na plovárně, foto Aleš Felgr 
   
Opravy komunikací a chodníků, foto Jindřich Svatoš Opravy komunikací a chodníků, foto Aleš Felgr Opravy komunikací a chodníků, foto Aleš Felgr