Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 29.5.2020

Turistické informační centrum a Městská knihovna mají od 27. dubna otevřeno

27.04.20

Městská knihovna, foto archiv Vysokomýtská kulturníOd pondělí 27. dubna je ve Vysokém Mýtě opět otevřeno Turistické informační centrum a Městská knihovna. Turistické informační centrum lze navštívit v pondělí až pátek od 8.30 do 17.00. Postupně se zde bude vracet vstupné na akce, které byly zrušeny kvůli pandemii koronaviru. Peníze se začnou vracet, pokud se majitelé vstupenek nerozhodnou jinak, nejdříve v pondělí 4. května, a to za lístky na tyto akce: Paleťáci (původní termín 17. 4.), diskotéka (18. 4.), Jasná páka (30. 4.) a Vzpomínky zůstanou (19. 5.). Peníze za neuskutečněná divadelní představení v rámci abonomá bude Turistické informační centrum vracet od 18. do 20. května.

 

Při vstupu do Turistického informačního centra musí všichni návštěvníci dodržovat hygienická pravidla: chránit si dýchací cesty rouškou a udržovat od sebe odstup minimálně dva metry.

 

Od 27. dubna funguje také Městská knihovna. Informace o otevírací době, která se může měnit, naleznete na webové stránce Městské knihovny ZDE. Knihy a časopisy lze vracet POUZE do boxu umístěného u vchodu knihovny. Poté budou knihy dezinfikovány a uloženy v karanténě po dobu 72 hodin, až potom budou odepsány ze čtenářského konta.

 

Z hygienických důvodů je možný pohyb čtenářů v půjčovně pouze v omezeném počtu. Pro urychlení služeb využívejte co nejvíce ON-LINE komunikaci. Objednejte si knihy předem, další informace naleznete ZDE.  Pracovnice knihovny vám je připraví a oznámí vám, že je rezervace nachystána. Přednostně budou knihy vydány okénkem z amfiteátru M-klubu. Výdejní okénko bude sloužit pouze pro výdej takto objednaných knih.

 

Čtenářům nad 65 let nabízí knihovna zdarma donáškovou službu domů, podrobné informace naleznete ZDE.

 

Z hygienických důvodů není zatím možné využívat počítače na internet ani čtenářský koutek, ani WC.

 

Zdroj Vysokomýtská kulturní