Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 8.8.2020

Úpravy ulice Gen. Závady pokračují u krytého bazénu

23.04.20

Druhá etapa úpravy ulice Gen. Závady začíná, foto Ondřej HalamaMěsto pokračuje s úpravami ulice Gen. Závady druhou etapou od přechodu přes silnici I/35 u krytého bazénu kolem domova mládeže až po Komenského ulici. Prováděny budou postupně. Nejprve dojde k úpravě parkoviště u krytého bazénu a prostoru podél domova mládeže. Pak se stavební práce přesunou na druhou polovinu vozovky a na chodník podél budovy bývalého okresu a zdravotního střediska. Po celou dobu úpravy bude v ulici zachován průchod pro chodce a přístup pro dopravní obsluhu.

 

Stejně jako v předchozí etapě i v této části ulice Gen. Závady se po úpravě zlepší organizace parkování. Mezi krytým bazénem a budovou bývalého okresu vznikne 24 kolmých parkovacích stání a dalších 6 míst bude naproti zdravotnímu středisku.

 

Chodník podél budovy bývalého okresu a zdravotního střediska bude po úpravě široký tři a půl metru. „Ulicí Generála Závady vede nejvyužívanější pěší trasa ze sídlišť do centra města. Opačným směrem tudy chodí děti do základních škol. Naším cílem bylo, aby tato cesta byla bezpečnější a pohodlnější. Bezpečnost chodců ještě zlepšíme novým nasvícením přechodu u Šedovy lékárny,“ řekl starosta František Jiraský.  

 

Součástí úprav bude rovněž výměna veřejného osvětlení a výsadba nové zeleně. Prostor před domovem mládeže zpříjemní záhon trvalek a tři břízy, dvě okrasné višně a platan. Doplní je ještě lavičky a stojany na kola.

 

Stavební práce v druhé části ulice Gen. Závady skončí koncem srpna. Úpravy přijdou na 5 milionů 250 tisíc korun.

 

První etapa úpravy ulice Gen. Závady v úseku od křižovatky s Jiráskovou ulicí po přechod přes silnici I/35 byla zahájena koncem minulého roku. Město zde tehdy upravilo komunikaci a vytvořilo parkovací místa. V letošním roce dokončilo chodník a provedlo úpravy křižovatek mezi ulicemi Jiráskova, Gen. Závady a Žižkova. V současné době v ulici dokončuje osazení stojanů na kola, úpravy zeleně  a dopravního značení.

 

Foto Ondřej Halama

 

Druhá etapa úpravy ulice Gen. Závady začíná, foto Ondřej Halama Druhá etapa úpravy ulice Gen. Závady začíná, foto Ondřej Halama
   
Druhá etapa úpravy ulice Gen. Závady začíná, foto Ondřej Halama Druhá etapa úpravy ulice Gen. Závady začíná, foto Ondřej Halama