Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pátek 29.5.2020

Dálnice D35 kolem Vysokého Mýta dostala zelenou

08.04.20

Ilustrační foto, vizualizace Ředitelství silnic a dálnic ČRÚzemní rozhodnutí vydané Městským úřadem Vysoké Mýto pro dálnici D35 v úseku Vysoké Mýto - Džbánov je pravomocné. Tento dokument nezbytný pro pokračování přípravy stavby dálnice nabyl právní moci 4. dubna 2020. „Územnímu rozhodnutí na dálnici kolem Vysokého Mýta předcházelo náročné a složité správní řízení. Jsem rád, že se ho stavebnímu úřadu podařilo úspěšně dokončit,“ řekl starosta František Jiraský.  Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace a zajištění dokladové části nutné pro vydání stavebního povolení. Ve stavební dokumentaci musí Ředitelství silnic a dálnic ČR splnit všechny podmínky, které stanovil stavební úřad v územním rozhodnutí.

 

Úsek dálnice D35 Vysoké Mýto - Džbánov je dlouhý téměř šest kilometrů a zahrnuje dvě mimoúrovňové křižovatky. Povede jihozápadně po obchvatu Vysokého Mýta a naváže na předchozí úsek od Ostrova k Vysokému Mýtu. Ten je v současné době ve fázi těsně před vydáním územního rozhodnutí.

 

Dálnice D35 se k Vysokému Mýtu přiblíží v roce 2022, kdy by měla být dovedena od Opatovic až do Ostrova. "Doufám, že se stavbu úseku kolem Vysokého Mýta podaří připravit co nejdříve. Situace na průtahu městem je už teď kritická a po dokončení dálnice do Ostrova se může ještě zhoršit," dodal starosta.

 

Vizualizace trasy dálnice v úseku Vysoké Mýto - Džbánov