Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je středa 27.5.2020

Přerušení provozu mateřských škol ve Vysokém Mýtě

17.03.20

Mateřská škola Slunečná, foto archiv

Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 a se souhlasem rady města rozhodly ředitelky mateřských škol o přerušení provozu školek ve Vysokém Mýtě zřizovaných městem. Toto rozhodnutí platí od středy 18. března do odvolání.

 

V souvislosti s uvedeným rozhodnutím a v souladu s usnesením vlády České republiky č. 29 z 15. března 2020 rada města zajistila nezbytnou péči o děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci složek integrovaného záchranného systému, policie, poskytovatelů zdravotních služeb, poskytovatelů pečovatelských služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil.

 

Tuto péči bude zajišťovat Mateřská škola Slunečná v době od 6.30 do 15.30 ve skupině do maximálního počtu 15 tří až desetiletých dětí. O zařazení do dětské skupiny rozhodne ředitelka uvedeného školského zařízení Mgr. Stanislava Burešová, která sdělí další informace na telefonu 777 930 664. "Jde o mimořádnou situaci, samozřejmě všem rodičům, kteří zajišťují fungování zdravotnických a sociálních služeb i zaměstnancům složek integrovaného záchranného systému pomůžeme. V případě potřeby jsme schopni kapacitu rozšířit o další skupinu," řekl starosta František Jiraský.