Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 5.7.2020

Omezení provozní doby městského úřadu pro veřejnost

16.03.20

Budova městského úřaduNa základě usnesení Vlády ČR o přijetí krizového opatření a z důvodu zamezení šíření koronavirové nákazy omezuje Městský úřad Vysoké Mýto až do odvolání provozní dobu pro veřejnost. V pondělí 16. března budou budovy úřadu otevřeny od 14.00 do 17.00, v ostatní dny pouze v pondělí 13.00 – 16.00 a ve středu 13.00 – 16.00. Doporučujeme všem občanům, aby odložili záležitosti, které nespěchají, nebo je v co největší možné míře řešili elektronicky. V úředních hodinách bude možné vyřizovat pouze nezbytně neodkladné záležitosti.

 

Během úředních hodin dochází od 16. března k omezení pohybu osob po budovách úřadu. V budově městského úřadu v ulici B. Smetany (na náměstí) je umožněn přístup pouze do klientského centra. Stejný režim funguje i v budově úřadu v Jiráskově ulici. Pokud občan navštíví městský úřad v neodkladné záležitosti, může konkrétního zaměstnance kontaktovat telefonem, který je k dispozici v přízemí úřadu.

  

V pokladně městského úřadu nelze platit v hotovosti, proto žádáme občany, aby úhrady prováděli pouze bezhotovostně bankovním převodem. Zároveň v této souvislosti sdělujeme, že místní poplatky ze psa a za odpad (první splátka) bude možné uhradit i po původně stanovených termínech splatnosti. Úhrady poplatků na odboru dopravních a správních agend lze od 16. března do odvolání provést pouze bezhotovostně.

 

Dále sdělujeme, že služby Czech POINT v přízemí městského úřadu v Jiráskově ulici 179 nejsou v provozu. Doporučujeme proto občanům, aby využili služby Czech POINT v klientském centru městského úřadu v ulici B. Smetany (na náměstí).

 

Všechny informace k opatřením města v souvislosti se šířením koronaviru budou i nadále průběžně zveřejňovány na městské webové stránce.

 

Nepříjemná a nepopulární opatření, která bylo nyní nutné přijmout, jsou nutná, abychom chránili vás i sebe navzájem před šířící se nákazou koronaviru. Dnes více než kdy jindy buďme, prosíme, k sobě ohleduplní a zodpovědní.  Zachovejme rozvahu a věřme tomu, že společně tuto situaci zvládneme.

 

Ing. František Jiraský, starosta a Mgr. Jan Vlček, tajemník městského úřadu