Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 4.7.2020

Opatření společnosti Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto v období šířící se nákazy koronavirem

13.03.20

Logo VAKSpolečnost Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto rozhodla, že od 16. března zavede opatření, kterými reaguje na současnou situaci s koronavirovou nákazou. „Vzhledem k šířící se virové nákaze způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 a s cílem ochránit zdraví našich odběratelů a našich pracovníků se společnost Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto rozhodla přijmout nezbytná opatření,“ uvedl jednatel společnosti František Zima. Ta se týkají odečtů vodoměrů, které budou prováděny s minimalizací osobního kontaktu pracovníků společnosti s odběrateli. Odběratelé budou požádáni o provedení samoodečtu vodoměru, a to buď telefonicky nebo vhozením informačního letáčku společně s odečtovým lístkem do poštovní schránky.

 

Další opatření se týká úhrady v hotovosti. S účinností od 16. března do odvolání nebude společnost přijímat úhrady v hotovosti, proto bude pokladna pro veřejnost uzavřena. Odběratelé mohou provést úhrady bezhotovostním platebním stykem nebo poštovní poukázkou.

 

S účinností od 16. března do odvolání nebudou vyřizovány požadavky odběratelů osobně. V naléhavých případech mohou odběratelé všechny záležitosti vyřídit s pracovníky společnosti telefonicky nebo prostřednictvím emailové komunikace. Kontakty na jednotlivé pracovníky společnosti jsou uvedeny na internetových stránkách www.vodovody-vm.cz.

 

Koronavirová nákaza neohrozí dodávky pitné vody ani její kvalitu.  „Chceme naše odběratele ujistit, že i v případě přijetí dalších mimořádných opatření ze strany státu a orgánů ochrany veřejného zdraví společnost Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto zajistí pro všechny své odběratele bezproblémové dodávky pitné vody a odvádění odpadních vod,“ dodal František Zima.

 

Sdělení jednatele společnosti Vodovody a kanalizace Vysoké Mýto, s. r. o. Františka Zimy k přijetí opatření v období šířící se nákazy koronavirem SARS-CoV-2