Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 4.4.2020

Opatření proti šíření koronaviru: zákaz konání akcí od 100 účastníků a uzavření škol

10.03.20

KoronavirusMinisterstvo zdravotnictví vydalo zákaz konání veřejných i soukromých divadelních, hudebních, filmových a dalších uměleckých představení, stejně tak sportovních, spolkových, tanečních či náboženských akcí s účastí přesahující ve stejný čas 100 lidí. Zákaz platí od úterý 10. března od 18.00 až do odvolání mimořádného opatření. V souvislosti s tímto zákazem se ruší slavnostní předávání Cen města, které se mělo konat ve čtvrtek 12. března v Šemberově divadle. Tato významná událost se uskuteční v náhradním termínu. Zákaz ovlivní i konání některých kulturních akcí v M-klubu. Více informací naleznete na jeho webových stránkách ZDE.

 

Tento zákaz se nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů.

 

Ministerstvo zdravotnictví vydalo rovněž mimořádné opatření, kterým se s účinností od středy 11. března zrušila výuka na základních, středních a vyšších odborných školách i na vysokých školách. Mateřských škol se toto opatření netýká, proto zůstávají i nadále otevřeny.

 

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví budou od 11. března ve Vysokém Mýtě uzavřeny školní jídelny v domově mládeže v ulici Gen. Závady a v Základní škole Jiráskova, a to i pro veřejnost.

 

pdfMimořádné opatření – uzavření škol

pdfMimořádné opatření – omezení akcí