Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je pondělí 21.9.2020

Naučné stezky ve Vysokém Mýtě a okolí se zcela promění

21.02.20

Vizualizace návrhu informačního panelu

Ve Vysokém Mýtě a jeho okolí slouží naučné stezky občanům pro poučení a k oddechu již více než dvacet let. U jejich vzniku stála vysokomýtská organizace Českého svazu ochránců přírody, která iniciovala vznik čtyř naučných stezek. Původní informační tabule na naučných stezkách jsou už zastaralé. Některé z nich jsou poškozené, některé dokonce chybí. Proto se město rozhodlo pro jejich kompletní modernizaci. "První stezku zpřístupníme na městském okruhu. Jako další připravíme přírodní okruh na Vinice. Třetí stezka povede po duchovním okruhu do Knířova a do Vraclavi," řekl starosta František Jiraský.

 

Naučné stezky nabídnou návštěvníkům i aktivní zapojení prostřednictvím mobilních telefonů. „Nové naučné stezky budou kompletně interaktivně propojeny s webovým rozhraním, to znamená, že důležité informace, které nebudou na konkrétních panelech zobrazeny, si mohou uživatelé přes QR kód rozkliknout v mobilním telefonu," vysvětluje architekt Jakub Chobotský.

 

Nejvíce je v současné době rozpracována stezka historickým centrem města a  prstencem zeleně okolo hradebního opevnění. Na sedmi zastaveních přiblíží zájemcům historii města, památky a významné osobnosti. Její realizace by měla proběhnout v příštích měsících. 

 

Reportáž o naučných stezkách naleznete ZDE.