Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je sobota 4.4.2020

Ocenění Českého červeného kříže do Vysokého Mýta

17.02.20

Ocenění ČČK do Vysokého Mýta  Město Vysoké Mýto obdrželo poděkování Oblastního spolku Českého červeného kříže Ústí nad Orlicí za dlouholetou spolupráci a podporu Senior dopravy ČČK. Na slavnostním večeru uspořádaném 29. ledna u příležitosti zakončení oslav 100. výročí založení Československého červeného kříže diplom převzala radní Blanka Kysilková, kterou ocenění velice potěšilo. „Senior doprava během osmi let fungování ve Vysokém Mýtě zdomácněla, a to je dobře. Kdo potřebuje, toho dopraví k lékaři, na vyšetření do zdravotnického zařízení či na nákupy,“ uvedla Blanka Kysilková. Oblastní spolek tuto službu provozuje pro občany města a blízkého okolí. Přijede na telefonického objednání a je určena pro seniory, rodiče s dětmi a pro osoby zdravotně postižené.

 

Město Vysoké Mýto nebylo zdaleka jediným oceněným. Představitelé oblastního spolku na slavnostním večeru poděkovali členům, dobrovolníkům a dalším institucím za spolupráci a za vše, co pro tuto organizaci a svoje okolí vykonali. Radní Blanka Kysilková pochválila myšlenku, se kterou pořadatelé zorganizovali děkovací večer. „V rámci stého výročí chtěli ocenit sto dobrovolníků, ať už lidí, nebo organizací, s nimiž nejvíce spolupracují. Na návrh místních organizací poděkovali těm, kteří nejdéle pracovali a odváděli největší práci,“ řekla Blanka Kysilková.

 

Mezi členy, kteří byli oceněni za dlouholetou činnost, byly také členky Místní skupiny Českého červeného kříže Vysoké Mýto. Poděkování obdržela předsedkyně Marie Synková s pokladní Marií Slezákovou a bývalou členkou oblastní výkonné rady Eliškou Niebauerovou. Za činnost pro Český červený kříž představitelé oblastního spolku poděkovali rovněž dalších členkám vysokomýtské místní skupiny Jaroslavě Boučkové, Evě Kalhousové a Janě Kaplanové. Ocenění také převzal řidič vysokomýtské Senior dopravy ČČK Josef Hurych.

 

Pro většinu z přítomných členů a členek Českého červeného kříže ze všech koutů okresu Ústí nad Orlicí bylo osobní poděkování významnou událostí. „Bylo to moc hezké a dojemné. Ženy byly pozvané na slavnostní večer a o tom, co je čeká, dopředu nevěděly. Pak přišlo překvapení. Za svoji práci dostaly ocenění, což se jim za celý život nestalo. Jsem ráda, že jsem se této mimořádné události mohla zúčastnit,“ dodala radní Kysilková.

 

Foto Blanka Kysilková a archiv OS ČČK Ústí nad Orlicí

 

Ocenění ČČK do Vysokého Mýta Ocenění ČČK do Vysokého Mýta
   
Ocenění ČČK do Vysokého Mýta Ocenění ČČK do Vysokého Mýta
   
Ocenění ČČK do Vysokého Mýta Ocenění ČČK do Vysokého Mýta