Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přejít přímo na obsah stránky

Vysoké Mýto

oficiální stránky města

Dnes je neděle 1.11.2020

Šemberovo divadlo prochází postupnou modernizací

16.01.20

Šemberovo divadloOd posledních velkých úprav interiéru Šemberova divadla provedených podle návrhu architekta Milana Košaře uplyne letos už dvacet pět let. Později docházelo pouze k dílčí obměně technického zařízení. Poslední investicí byla před třemi lety digitalizace zvuku ve víceúčelovém sále. Interiér budovy a vybavení postupně zastaraly, a tak se město rozhodlo, že provede jejich celkovou modernizaci. S ohledem na provoz budovy město rozdělilo modernizaci do tří etap. První etapa proběhla koncem minulého roku, druhá se uskuteční letos a poslední bude pravděpodobně dokončena v roce 2022.

 

První etapa se týkala technického vybavení. Na konci loňského roku město do Šemberova divadla pořídilo projektor a server s technologií DCP (Digital Cinema Package), která je novodobým standardem pro přenos a distribuci filmů a dalších pořadů do kin. Jeho pořízení stálo přibližně 1,6 milionu korun. V současné době je tedy městské kino provozované v Šemberově divadle zařízené špičkovou technikou a diváci tak mají možnost shlédnout filmy v premiérových časech stejně jako v multikinech.

 

V letošním roce město provede úpravy interiéru víceúčelového sálu. „Ve druhé etapě bychom se rádi věnovali především hlavnímu sálu. Mělo by se v něm vymalovat a chceme vyměnit sedačky i koberec a osadit nová světla pro nasvětlení scény,“ řekl místostarosta Martin Krejza. Letošní úpravy budou město stát přibližně 5 milionů korun. Tím ovšem ještě modernizace divadla nekončí.  

 

„Třetí etapa se bude týkat zbývající části divadla mimo hlavní sál, tedy i foyer. Pochopitelně se musí předělat toalety, které rozhodně nejsou v reprezentativním stavu,“ dodal místostarosta. Změní se také umístění šatny, či bufetu a upraveno bude i zázemí.

 

Reportáž o modernizaci Šemberova divadla naleznete ZDE.